Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Aktualności

Uczniowie naszej szkoły tuż przed Walentynkami zaprojektowali i wykonali okolicznościowe kartki - dzięki temu mnóstwo osób otrzymało piękne życzenia w języku angielskim. Happy Valentines!

Poprawiono: 18 marzec 2023

Organizujemy zbiórkę materiałów do produkcji świec okopowych. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy!

Świece okopowe to jedno z niewielu źródeł ciepła, z których żołnierze w Ukrainie mogą korzystać w okopach. Za ich pomocą mogą się ogrzać, zagotować wodę czy podgrzać posiłek. W tej chwili we wschodniej Ukrainie panuje mróz, świece są potrzebne w dużej ilości i na już.
Ruszamy ze zbiórką materiałów potrzebnych do ich produkcji. Produkcją zajmuje się Uniwersytet Opolski, któremu przekazane zostaną materiały z naszej zbiórki - https://www.uni.opole.pl/page/5510/zbiorka-materialow-na-swiece-okopowe
Gotowe świece zostaną przekazane żołnierzom z 52. batalionu Sił Zbrojnych Ukrainy, którzy obecnie walczą pod Donieckiem.
Materiały można będzie oddać przy wejściu do szkoły. Zbiórka została zakończona.

Plan na drugie półrocze dostępny na stronie internetowej (kliknij tutaj).
W planach niektórych klas zaszły niewielkie zmiany.
Zmiany w planie dotyczą wychowania do życia w rodzinie dla klas 4-8 oraz doradztwa zawodowego w klasach 7-8.

W dniach 9 i 10 listopada 2022 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr 2022”.

Cieszymy się, bo wśród tegorocznych wyróżnionych w kategorii Skrzat jest nasz uczeń Kamil Rybarczyk, który uzyskał 65 pkt na 75 pkt możliwych do otrzymania.

Wyniki konkursu zostały wywieszone na drzwiach pracowni informatycznej. Serdecznie gratulujemy osiągnięć!

Trzeci rok w naszej szkole organizujemy akację charytatywna „Gwiazdka dla Seniora”, która polega na zebraniu darów dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Dla Kombatantów w Opolu. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, rodzicom oraz pracownikom naszej szkoły, którzy przyczynili się do sukcesu, jakim okazała się ta akcja. Jak zawsze mogliśmy liczyć na ogromne wsparcie ludzi o wielkim sercu, których w naszej społeczności szkolnej nie brakuje. Podczas dwóch tygodni zbieraliśmy koce, słodycze, kosmetyki, herbatę, kawę, ciepłą bieliznę. Darów było tak dużo, że przyjechał po nie bus z DPS.
Równolegle z akcją charytatywną odbyła się akcja „Kartka dla Seniora”. Chętni uczniowie własnoręcznie wykonali imienne kartki dla 44 mieszkańców DPS. Serdecznie dziękujemy kilkunastu uczniom i ich rodzinom, którzy włączyli się do tej akcji. Kartki były przepiękne.
Wszystkie działania odbyły się przy ogromnym wsparciu i zaangażowaniu Pani Ewy Holc i jej drużyny z Samorządu Uczniowskiego.
Zarówno dary jak i kartki ucieszą mieszkańców DPS i sprawią, że te święta będą miłe, bo świadomość, że są ludzie, którzy bezinteresownie pomagają innym doda im blasku.

Jeszcze raz dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt!
Klasa 8a wraz z wychowawczynią Aleksandrą Raniczkowską

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.