foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest najlepsza

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Aktualności

Po dwóch latach przerwy do naszej szkoły znów zawitały przedszkolaki. 31 marca jednak nie gościliśmy grup przedszkolnych, a przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzinami - dziadkami, rodzeństwem i rodzicami. Okazją do wizyty w naszej „Jedynce” był „Dzień Otwarty Szkoły” w ramach, którego chłopcy i dziewczynki mogli wziąć udział w zajęciach edukacyjnych związanych ze świętami, pograć na instrumentach oraz pokonać tor przeszkód na sali gimnastycznej. Naszym gościom towarzyszyli uczniowie i uczennice, którzy już niedługo opuszczą mury PSP 1. Ósmoklasiści przeprowadzili lekcję chemii, której motywem przewodnim było jajo. Wiadomo - „Czym skorupka za młodu nasiąknie, …”.

W dniach 16, 17 i 18 listopada 2021 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr 2021”. W naszej szkole w konkursie wzięło udział 51 uczestników. Wyniki konkursu zostały wywieszone na drzwiach pracowni informatycznej.
Gratulujemy osiągnięć!

GALERIA ZDJĘĆ: XVI EDYCJA KONKURSU INFORMATYCZNEGO „BÓBR” (kliknij tutaj)

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powrócił do „Jedynki” Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. 17 marca uczniowie przyszli do szkoły ubrani zgodnie z irlandzką tradycją, na zielono. Konkurs na najbardziej zieloną klasę wygrały klasy IIa i IIIb. W klasach Va i Vb przeprowadzono projekt „Irlandia - wyspa zielona”, który jak zawsze zostanie podsumowany konkursem wiedzy o tym europejskim kraju.

Poprawiono: 21 marzec 2022

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.