Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Rok szkolny 2019/2020

  KONCERT W KOLE KOLĘDUJMY

Tradycyjnie, opolskie Stowarzyszenie Chóralne Opolszczyzna Śpiewa zorganizowało wspólne kolędowanie chórów działających w szkołach i instytucjach na terenie województwa opolskiego. Dzieci ćwiczyły w szkołach pod okiem swoich dyrygentów. Koncert odbył się w niedzielę 2.02.2020 r. o godz. 16.00 w kościele św. Boromeusza. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Biskup Diecezji Opolskiej i Opolski Kurator Oświaty. Po raz trzeci nasi uczniowie zagrali również w zespole kameralnym, który akompaniował wykonawcom. W tym roku oprócz kolęd wykonaliśmy pieśni świąteczne skomponowane przez p. Cezarego Cesarza i p. Annę Płaczek.

Naszą szkołę reprezentował zespół Dylemat pod kierownictwem p. Urszuli Bartczak w składzie:

 1. Ewa Dudzińska kl. VI b
 2. Zuzanna Nowak
 3. Hanna Puńko
 4. Hanna Bartczak
 5. Szymon Bartczak – saksofon
 6. Maja Stark
 7. Julia Broda kl. V a
 8. Maciej Gołąbek
 9. Meriem Boulkroune kl. V c
 10. Natalia Letka kl. V d
 11. Dorota Śmiałkowska
 12. Yelizaveta Koliesnik kl. VI a
 13. Weronika Bienias

Występ został gorąco przyjęty przez publiczność. Wszystkim wokalistkom oraz ich rodzicom, bez których zaangażowania i wsparcia koncert nie byłby tak udany – serdeczne podziękowania!

 

JASEŁKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

20 grudnia 2019 roku zostały zorganizowane Jasełka. Wzięli w nich udział uczniowie klas VI b, VI a i VI d oraz zespół wokalny z towarzyszeniem instrumentalistów z klas VII i VIII. Tym tradycyjnym przedstawieniem wprowadziliśmy w naszej szkole świąteczny klimat a serca napełnione dobrym słowem i kolędą mogliśmy zanieść do naszych domów.

W czwartek 30 stycznia 2020 roku o godz. 10.00 przypomnieliśmy nasze świąteczne przedstawienie dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. bł. Matki Teresy i Przedszkola 42. Miło było przenieść się choć na chwilę w spokojny i pełen ciepła klimat Świąt. Przedszkolaki śpiewały z nami kolędy, a na koniec wykonaliśmy piosenkę „Święta” z choreografią, która stała się okazją do wspólnej zabawy.

 

 FINAŁ PROJEKTU „2019 – ROK STANISŁAWA MONIUSZKI”

Projekt objął klasy IV – VII. Zaplanowany został jako cykl zajęć odbywający się w ciągu miesiąca grudnia podczas lekcji muzyki i plastyki.
Istotą zajęć dydaktyczno-wychowawczych realizowanych w ramach projektu było zainteresowanie uczniów postacią znanego kompozytora polskiego Stanisława Moniuszki, którego setną rocznicę urodzin obchodziliśmy 5 maja 2019 roku oraz jego osiągnięciami dla muzyki polskiej.
Podsumowanie projektu „2019 – rok Stanisława Moniuszki” odbyło się 16 grudnia 2019 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły. Do rywalizacji stanęły klasy IV - V oraz VI - VII. Ich zadaniem było grupowe wykonanie wylosowanej wcześniej pieśni St. Moniuszki.
Jury jednogłośnie przyznało trzy pierwsze miejsca klasom:

 • V a za interpretację pieśni „Chochlik”
 • V c za prezentację pieśni „Kum i kuma”
 • VII c za wykonanie pieśni „Przylecieli sokołowie”.

Konkurs plastyczny był dedykowany wszystkim uczniom. Należało wykonać pracę dowolną techniką, w formacie A3. Tematem mogła być dowolnie wybrana pieśń St. Moniuszki. W tej konkurencji płytami i książkami nagrodzone zostały:

I miejsce – Jadwiga Wolny kl. VII b
II miejsce – Karolina Białas kl. V e
III miejsce – Agnieszka Ptak kl. VI c
III miejsce – Joanna Bajcer kl. VII c
wyróżnienie – Natasza Szymaczewska kl. VI a
wyróżnienie – Natalia Nowosielecka kl. VII b

Wszystkim dzieciom gratulujemy prezentacji!

 KOLĘDOWANIE Z PIĄTKĄ

Odbyło się w środę 18 grudnia 2019 roku w opolskim PLO nr 5. Od godziny 10.00 w auli prezentowali swoje umiejętności wokalne i językowe uczniowie z opolskich szkół i przedstawiciele PLO 5. W ich wykonaniu usłyszeliśmy znane pieśni bożonarodzeniowe w różnych językach. Nie zabrakło polskich kolęd oraz piosenek autorskich.
Naszą szkołę reprezentowała grupa dziewcząt z klasy 7a i 7c pod opieką p. Urszuli Bartczak. Zaśpiewały kolędę niemiecką „O Tannenbaum” i piosenkę angielską „Let it snow”.
Występy zakończyły się wspólnym śpiewaniem oraz słodkim poczęstunkiem.
Skład grupy (od lewej):

Michalina Pietras kl. VII b
Natalia Nowosielecka kl. VII b
Natalia Chmurowska kl. VII b
Pola Plamitzer kl. VII b
Jadwiga Wolny kl. VII b
Barbara Czerwiak kl. VII b
Joanna Bajcer kl. VII c
Wiktoria Duchnowska kl. VII c

 WARSZTATY KOLĘDOWE

W sobotę 14 grudnia 2019 roku w PSP nr 7 w Opolu odbyły się warsztaty kolędowe dla szkół działających w ramach Stowarzyszenia „Opolszczyzna śpiewa”. Udział w warsztatach wziął zespół wokalny „Dylemat” p. dyr. p. U. Bartczak. Od godz.10.00 do 12.30 zajęcia prowadzili p. Anna Płaczek i p. Cezary Cesarz. W przyjemnej, rodzinnej atmosferze śpiewaliśmy kolędy i pastorałki autorstwa naszych prowadzących. Warsztaty były przygotowaniem do tegorocznego koncertu kolęd, który zaplanowany jest na 1 lutego 2020 roku.

 

MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI ZIMOWEJ I ŚWIĄTECZNEJ

Odbył się w czwartek 12 grudnia 2019 r. w PSP nr 5. Dzieci z opolskich szkół wykonywały kolędy i piosenki o charakterze świątecznym wprowadzając publiczność w radosny nastrój. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny „Dylemat”, trzy solistki i dwóch instrumentalistów. Wszyscy zostali nagrodzeni pierwszymi miejscami.
Skład grupy (od lewej):

Maciej Kmieciak (klarnet) kl. VI b
Kalina Szczepańska kl. III b
Zofia Parasiewicz (solistka) kl. V a
Joanna Miedziejko kl. III b
Meriem Boulkroune kl. V c
Zuzanna Nowak kl. III b
Hanna Bartczak (solistka) kl. VI b
Natalia Letka kl. V d
Maja Stark kl. VI b
Julia Broda (solistka) kl. V a
Hanna Puńko kl. VI b
Amelia Zając kl. III b
Zofia Sitkiewicz kl. VI b
Kaja Zimnicka kl. III b
Szymon Bartczak (saksofon) kl. VI b

 

 FINAŁ XXIII MIKOŁAJKOWEGO FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ

Dnia 4 listopada 2019 roku w opolskim MDK odbył się Finał XXIII Mikołajkowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Wśród czternastu laureatów naszą szkołę reprezentowało aż sześciu wykonawców w pięciu nagrodzonych piosenkach:
1. „Sen o św. Mikołaju” - Zuzanna Nowak
2. „Gwiazdki świecą nad stajenką” - Barbara Kuśmińska
3. „Świąteczny śnieg” - Zofia Parasiewicz
4. „Hej ludzie idą święta” - Julia Poluszyńska
5. „Kochany panie Mikołaju” - Hanna Bartczak oraz Szymon Bartczak na saksofonie

Tradycyjnie pojawił się prawdziwy Mikołaj, który wręczył zwycięzcom nagrody – duże świąteczne paczki! Gratulujemy!

 23 Festiwal Piosenki Mikołajkowej

Eliminacje do Festiwalu odbyły się w opolskim MDK w środę 23 listopada 2019 roku. Wokaliści ze wszystkich szkół opolskich wykonywali wybraną przez siebie piosenkę o tematyce świątecznej, zimowej lub mikołajkowej. Naszą szkołę reprezentowało jedenaście dziewcząt i jeden chłopak:

 1.  Amelia Zając III b
 2. Kaja Zimnicka III b
 3. Kalina Szczepańska III b
 4. Zuzanna Nowak III b
 5. Barbara Kuśmińska IV a
 6. Natalia Letka V d
 7. Zofia Parasiewicz V a
 8. Julia Broda V a
 9. Julia Poluszyńska VI a
 10. Yelizaveta Koliesnik VI a
 11. Hanna Bartczak VI b
 12. Szymon Bartczak VI b

  Jury nagrodziło aż sześciu uczniów naszej szkoły:
 1. Zuzanna Nowak
 2. Barbara Kuśmińska
 3. Zofia Parasiewicz
 4. Julia Poluszyńska
 5. Hanna Bartczak
 6. Szymon Bartczak


Będzie można ich usłyszeć na koncercie finałowym, który odbędzie się już 4 grudnia 2019 r. o godz. 18:00 w budynku głównym MDK przy ul. Strzelców Bytomskich 1. Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!

 

KONCERT „Opole Śpiewa Pieśni Moniuszki”

15 listopada 2019 roku odbył się koncert „Opole śpiewa pieśni Moniuszki”. Zespół wokalny „Dylemat” pod dyrekcją p. Urszuli Bartczak gościł w auli PSP nr 5 w Opolu na ul. Majora Hubala. Już od godz.16.00 chóry i zespoły wokalne z opolskich szkół działające pod patronatem Stowarzyszenia „Opolszczyzna Śpiewa” spotkały się na próbie generalnej. Po chwili odpoczynku o 18.00 koncert rozpoczął się występem zespołu Pieśni i Tańca – Opole Podziwialiśmy pięknego Poloneza a następnie Mazura Stanisława Moniuszki.
W pierwszej części koncertu zaprezentowano pieśni St. Moniuszki, które oprócz współpracujących chórów wykonali: Zespół Wokalny - Canto con Gioia i wokalistka a jednocześnie prowadząca koncert p. Anna Płaczek. Aranżacje pieśni i akompaniament przygotował p. Cezary Cesarz.
W drugiej części obecni na widowni goście zostali zaproszeni do wspólnego wykonania pieśni patriotycznych. Występ przyjęto z wielkimi owacjami a chóry zostały nagrodzone pamiątkowymi statuetkami i cukierkami.


 FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

W środę 13 listopada 2019 roku od godz. 17.00 do 20.00 w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu odbył się finał Festiwalu Piosenki Ekologicznej połączony z Koncertem Mistrzów. Konkurs organizowany był przez opolski MDK w ramach projektu Wspólna akcja segregacja – w gminach Opole, Komprachcice i Turawa. Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego
Uczestnikami festiwalu byli wyłącznie soliści w kategoriach: kl. I-III i kl. IV-VIII szkół podstawowych. Eliminacje odbyły się elektronicznie po przesłaniu pliku mp3 z roboczym nagraniem własnego wykonania piosenki o tematyce ekologicznej w języku polskim.
Do finału zakwalifikowały się dwie reprezentantki naszej szkoły:
Kalina Szczepańska z klasy III b – zaśpiewała piosenkę „Ziemia – zielona wyspa” zdobywając II miejsce oraz Hanna Bartczak z klasy VI b. Piosenką „Do kosza” wywalczyła III miejsce.
Dziewczyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

 

WARSZTATY WOKALNE „Opole śpiewa pieśni Moniuszki”

Dnia 10 października 2019 roku Stowarzyszenie „Opolszczyzna śpiewa” zorganizowało warsztaty wokalne prowadzone przez p. Cezarego Cesarza. Już od godz. 9.30 w PSP nr 5 w Opolu nasz zespół wokalny „Dylemat” i dzieci z opolskich chórów doskonaliły technikę wokalną na pieśniach ojca polskiej opery narodowej oraz utworach patriotycznych. Pan Cezary przygotował nowoczesne aranżacje pieśni, które ćwiczyliśmy z zapałem w ciepłej, radosnej atmosferze. Dziękujemy!

 

Rok szkolny 2018/2019

XIII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „Śpiewajmy razem”

Festiwal odbył się 20 lutego 2019 roku w PSP nr 1 w Opolu. Do artystycznego boju stanęli uczniowie klas I-VIII z całej Opolszczyzny. W kategoriach: solista, duet i zespół wokalny młodzi wykonawcy zaśpiewali piosenki z różnych stron świata i w różnych językach. Królował oczywiście język angielski. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny Dylemat oraz duet Martyna Kłobut i Ewa Sadlo z klasy VIIIb pod opieką p. U. Bartczak. Po raz pierwszy w zespole zaprezentował się młody narybek i to z niezłym wynikiem.

Udało nam się zdobyć I miejsce dla zespołu i II miejsce dla duetu. Serdeczne gratulacje!!!

Zespół wokalny w składzie: (od lewej, drugi rząd): Ewa Sadlo VIIIb, Martyna Kłobut VIIIb, Malwina Kulbacka VIIIb, Natalia Nowosielecka VIa, Hania Puńko Vb, Jakub Broda Vb, Natasza Szymaczewska Va, Maja Stark Vb
(od lewej, pierwszy rząd): Natalia Letka IVd, Lena Szymaczewska IVd, Kasia Chrobak VIIIb, Ewa Dudzińska Vb, Zosia Sitkiewicz Vb, Ania Świst Vb, Hania Bartczak Vb, Monika Siuta IVd.

 

XI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…” rozpoczął się o godz.14:00 w sobotę 12 stycznia 2019 roku w sali Samorządowego Ośrodka Kultury w Komprachcicach. Zgłosiła się na niego rekordowa liczba wykonawców - ponad 80 w różnych kategoriach.

W kategorii – zespoły wokalne wystąpił nasz zespół wokalny Dylemat pod opieką p. U. Bartczak w składzie (od lewej):

1. Martyna Kłobut
2. Malwina Kulbacka
3. Wanessa Mocza
4. Katarzyna Chrobak
5. Ewa Sadlo

Dziewczyny wykonały dwie kolędy: „Lulajże Jezuniu” i „Hola! Hola”. Z powodu licznej konkurencji nie udało nam się zająć żadnego miejsca, ale występ w Komprachcicach dużo nas nauczył, a przede wszystkim dał nam wiele satysfakcji z bycia razem wśród pięknych, kolędowych melodii.

 

Rok szkolny 2017/2018

XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ odbył się dnia 14 listopada 2017 r. w Muzeum Śląska Opolskiego. Jak co roku zespół wokalny Dylemat pod opieka p. Urszuli Bartczak miał przyjemność zaśpiewać dla zgromadzonej tam publiczności. Dziewczyny zaśpiewały dwie pieśni „Piechotę” oraz „Kocham Cię Polsko”. Pomiędzy kolejnymi prezentacjami zaprezentowała się harfistka z klasy Vc Michalina Pietras, która wzbudziła zachwyt wykonując pieśń „O mój rozmarynie” i klasycznego menueta.
Skład zespołu:

 1. Patrycja Pawełczak, klasa VIIb
 2. Martyna Kłobut, klasa VIIb
 3. Malwina Kulbacka, klasa VIIb
 4. Ewa Sadlo, klasa VIIb
 5. Katarzyna Chrobak, klasa VIIb
 6. Weronika Szczerbaniewicz, klasa VIIb
 7. Zuzanna Wilczek, klasa VIIb.

 

 Wcześniejsze wpisy

KONCERT LAUREATÓW XVII WOJEWÓDZKIEGO FESTIWALU ARTYSTYCZNEGO LIŚĆ DĘBU
Dnia 1 czerwca 2016 roku w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Opolu odbył się koncert chórów Opolszczyzny działających w ramach Stowarzyszenia Opolszczyzna Śpiewa. Koncert towarzyszył Koncertowi Laureatów XVII Wojewódzkiego Festiwalu Liść Dębu.

 

 

W programie mogliśmy usłyszeć kanony i piosenki dziecięce m. in. Wiosenną sambę skomponowaną przez pana Cezarego Cesarza, do której sam autor wykonał nam akompaniament oraz znaną melodię Hallelujah, do której akompaniament (jak i do pozostałych utworów) przygotował pan Jan Korzeniec.Drugą cześć koncertu wypełniły prezentacje wokalistów nagrodzonych w festiwalu Liść Dębu. Z okazji Dnia Dziecka uczestnicy zastali obdarowani słodkościami.

Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny Dylemat i chórek z klasy II c pod opieką p. Urszuli Bartczak w składzie:

Martyna Kłobut V c
Malwina Kulbacka V c
Dominika Kmiotek V c
Natalia Nowosielecka III a
Paweł Szweda II c
Maciej Mazurek II c
Malwina Kowalowicz II c
Nicola Mastalerz II c
Gabriela Szczygieł II c
Martyna Niemczyk II c
Ada Sewiło II c
Alicja  Zyskowska II c

Dziękujemy za zaangażowanie i czas poświęcony dla pasji muzykowania!

 

WARSZTATY WOKALNE
W sobotę 21 maja 2016 roku uczestniczki
zespołu wokalnego Dylemat pod opieką pani Urszuli Bartczak brały udział w warsztatach „Śpiew mnie bawi i rozwija”. Warsztaty odbywały się w Opolskim Zespole Szkół na ul. Duboisa. Emisję głosu przybliżali uczniom zaproszeni goście z Poznania. Jako pierwszy rozgrzewał wokalistów mgr Cezary Cesarz poeta i kompozytor a potem ćwiczyli głos z prof. nadzw. Janem Borowskim – dyrektorem jednej z poznańskich szkół od wielu lat prowadzącym chóry szkolne. Warsztaty zaowocowały przygotowaniem repertuaru na koncert w Sali koncertowej PSM w Opolu z okazji Dnia Dziecka.

 

 

 

XVIII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD PIOSENKI TURYSTYCZNEJ I EKOLOGICZNEJ DREPTAK 2016
Dnia 6 maja 2016 roku zespół wokalny Dylemat pod opieką pań: Urszuli Bartczak i Katarzyny Wrzesińskiej brał udział w XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej Dreptak 2016 w Zduńskiej Woli.
Pomimo dużej konkurencji (byłyśmy jedynym zespołem ze szkoły podstawowej) występ uważamy za bardzo udany. Dziewczyny musiały odnaleźć się wśród grup działających przy domach kultury na profesjonalnym sprzęcie, pracować z mikrofonami i profesjonalnym nagłośnieniem. Przegląd skończył się dla nas uzyskaniem dyplomu za udział, ale zdobyłyśmy wiedzę i nowy bagaż doświadczeń.

 
Skład zespołu:
1. Martyna Kłobut klasa Vc
2. Malwina Kulbacka klasa Vc
3. Dominika Kmiotek  klasa Vc
4. Katarzyna Chrobak klasa Vc
5. Ewa Sadlo klasa Vc
6. Sonia Rup klasa Vc
7. Aleksandra Mazurek klasa Vb
8. Zuzanna Wilczek klasa Vb

 

 

APEL Z OKAZJI KONSTYTUCJI 3 MAJA
Dnia 5 maja 2016 roku w auli szkolnej odbył się apel dla uczczenia Konstytucji 3 Maja przygotowany przez klasę IV a i V a. Zespół wokalny Dylemat wystąpił z pieśnią patriotyczną Mazurek 3 Maja

 

 

VI MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI WIOSENNEJ LUB DOWOLNEJ
Odbył się 29 kwietnia 2016 roku w PSP nr 5 w Opolu. Festiwal cieszy się coraz większy powodzeniem gdyż udział w nim zadeklarowało prawie sześćdziesięciu wykonawców z całego województwa opolskiego: solistów i grup wokalnych. Naszą szkołę reprezentował zespół Dylemat oraz solistka Sonia Rup. Odniosłyśmy wielki sukces, ponieważ obydwie prezentacje uzyskały I miejsce. Wszystkim wokalistkom serdecznie gratulujemy.

 

 
Skład zespołu:
1. Martyna Kłobut klasa Vc
2. Malwina Kulbacka klasa Vc
3. Dominika Kmiotek klasa Vc
4. Katarzyna Chrobak klasa Vc
5. Ewa Sadlo klasa Vc
6. Sonia Rup klasa Vc
7. Oliwia Woźniak klasa VIb
8. Natalia Nowosielecka klasa IIIa
9. Żaneta Dorda klasa IVa
9. Aleksandra Mazurek klasa Vb
10. Zuzanna Wilczek klasa Vb

 

 

OPOLSKIE MŁODE TALENTY 2016 - OGRODY TALENTÓW
Dnia 11 kwietnia 2016 roku odbył się w opolskim MDK Festiwal Artystyczny  Ogrody Talentów, którego celem jest promocja uzdolnionych dzieci z opolskich szkół w trzech kategoriach: teatralnej, wokalnej i tanecznej. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny Dylemat i solistka Sonia Rup przygotowani przez panią Urszulą Bartczak. Wśród wielu wokalistów laureatem został nasz Dylemat. Dziewczyny wyśpiewały przepustkę na finałowy koncert w Filharmonii Opolskiej. Jesteśmy z nich bardzo dumni!

 

Skład zespołu:
1. Martyna Kłobut klasa Vc
2. Malwina Kulbacka klasa Vc
3. Dominika Kmiotek  klasa Vc
4. Katarzyna Chrobak klasa Vc
5. Ewa Sadlo klasa Vc
6. Sonia Rup klasa Vc
7. Natalia Nowosielecka klasa IIIa
8. Aleksandra Mazurek klasa Vb
9. Zuzanna Wilczek klasa Vb

 

 

IXI MIKOŁAJKOWY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ
Konkurs odbył się 25 listopada 2015 roku w opolskim MDK. Wzięło w nim udział 47 wokalistów. Jak co roku przedstawiciele wszystkich opolskich szkół zaśpiewali piękne pieśni o tematyce zimowej i świątecznej. Nasza szkołę reprezentowali soliści:

 

 

Paweł Szweda kl. IIc
Martyna Niemczyk kl. IIc
Malwina Kowalowicz kl. IIc
Nicola Mastalerz kl. IIc
Martyna Kłobut kl. Vc
Dominika Kmiotek kl. Vc
Natalia Nowosielecka kl. IIIc
Jury, w składzie: Magdalena Julia Gleń, Katarzyna Milart-Helscher i Małgorzata Sury-Skrzypiec, postanowiło zakwalifikować do festiwalowego finału dwanaścioro wykonawców.

 

 

Wśród zwycięzców znalazł się nasz Paweł Szweda z klasy II c. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy! Zdjęcia uczestników  - http://mdk.opole.pl/galerie/371/

 

 

 

 

ŚPIEWAMY KOLĘDY - XVI Międzyszkolny Konkurs dla uczniów klas I – III
Kolejna edycja konkursu odbyła się  dnia 16 grudnia 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu.
Do udziału w konkursie zgłosili się uczniowie z 12 opolskich szkół podstawowych. W ich wykonaniu można Było usłyszeć piękne kolędy i pastorałki polskie. Naszą szkołę reprezentował Paweł Szweda - uczeń klasy II c. Udało mu się osiągnąć II miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Dodatkowo zdobywcy trzech pierwszych miejsc - puchary. Gratulujemy!!!


KONCERT LAUREATÓW XIX Mikołajkowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej
Odbył się dnia 07 grudnia 2015 roku w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu.
Na scenie zaprezentowali się zwycięzcy Konkursu Piosenki Mikołajkowej m. inn. nasz solista  Paweł Szweda z klasy II c z piosenką „Pastuszek Bosy”, który otrzymał nagrodę od samego Mikołaja. Koncert przeniósł nas w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia a o piękny, świąteczny klimat zadbały też dzieci z zespołu tanecznego Adena – wśród tańczących można było podziwiać wschodzące talenty muzyczne z naszej szkoły, szczególnie z klasy II c i V b. Dla wszystkich występujących wielkie brawa!


WARSZTATY KOLĘDOWE
Dnia 12 grudnia 2015 roku w budynku III LO na ul. Duboisa odbyły się warsztaty kolędowe
w związku z przygotowywanym koncertem kolęd Wokół Katedry. Grupa chóralna z naszej szkoły mogła doskonalić talent wokalny pod okiem dyrygentów działających w Stowarzyszeniu wspierającym rozwój chórów Opolszczyzny Opolszczyzna Śpiewa  oraz zaśpiewać najpiękniejsze kolędy i pastorałki nie tylko polskie. Przy śpiewie akompaniowały nam koleżanki z klasy Vc:
Malwina Kulbacka – skrzypce
Martyna Kłobut – flet poprzeczny
Sonia Rup – gitara
Dominika Kmiotek – dzwonki chromatyczne

 

JARMARK FRANCISZKAŃSKI
Chór szkolny pod dyr. P. Urszuli Bartczak wraz z innymi chórami Opolszczyzny
wystąpił w ramach programu Śpiewająca Polska podczas tegorocznego Jarmarku Franciszkańskiego. Koncertowaliśmy w pierwszym dniu Jarmarku, w sobotę. Zaśpiewaliśmy nasz hymn pt. Rozśpiewana Polska, Dajcie dzieciom słońce, Kanon, Siahamba. Do naszego śpiewania zaprosiliśmy też publiczność. Razem wykonaliśmy znane pieśni ludowe Poszła Karolinka i Te opolskie dziołchy oraz kanon Panie Janie. Mieliśmy też swoją Karolinkę - Martynkę Kłobut  w stroju regionalnym.

 

Zabawa była przednia a wśród publiczności znalazło się wielu kibicujących nam rodziców. Dziękujemy! W koncercie zaśpiewały: Alicja Machalska  kl. IV a
Klaudia Szałkiewicz - Sibelska
Magdalena Rudy  kl. IV b
Zuzanna Wilczek 
Aleksandra Mazurek
Martyna Kłobut      kl. IV c
Dominika Kmiotek
Malwina Kulbacka
Maria Mikzińska    kl. VI a
Julia Pletkiewicz
Wiktoria Pawlak    kl. VI b

 

OPOLSKIE SZMARAGDY
W sobotę w Filharmonii Opolskiej
odbył się II Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej „Opolskie Szmaragdy” –wydarzenie kulturalne promujące kulturę śląska opolskiego. Imprezę organizował Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Zeszłoroczna edycja zakończyła się sukcesem i była szeroko komentowana w mediach potwierdzając celowość zamierzeń organizatorów, dążących do szerszej prezentacji i promocji dorobku amatorskiego ruchu artystycznego naszego regionu. Obszerne relacje telewizyjne z tego wydarzenia prezentowane były na antenie TVP pokazując bogactwo kulturowe i promując poszczególnych artystów, którzy brali udział w Przeglądzie.

 

Naszą szkołę reprezentował chór działający pod patronatem ogólnopolskiego programu rozwoju chóralistyki „Śpiewająca Polska” prowadzony przez p. Urszulę Bartczak. Wspólnie z innymi chórami opolskich szkół wykonaliśmy cztery utwory o różnej stylistyce. Występ przyjęto bardzo sympatycznie. Na widowni wspierały nas rodziny oraz inne zespoły. Organizator zapewnił  też niespodziankę – poczęstunek dla wszystkich występujących.

W koncercie udział wzięli: Maria Mikzińska i Julia Pletkiewicz kl. VI a, Angelika Gawlik, Aleksandra Mazurek i Zuzanna Wilczek kl. IV b, Maciej Nabrzuchowski kl. IV a oraz Dominika Kmiotek kl. IV c.

 

IX Koncert charytatywny „Otwarte serce”
Po wielu próbach i warsztatach wokalnych z chórem Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu zaśpiewaliśmy wspólnie na IX Koncercie Charytatywnym „Otwarte serce” – Życie jak bombonierka. Koncert odbył się w auli Międzydiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu pod Patronatem Honorowym Opolskiego Kuratora Oświaty dnia 11.12.2014r. o godzinie 12. Nasz chór wykonał dwie piosenki z filmu „Kraina lodu” oraz w finale znany utwór Michaela Jacksona. Koncert był przepiękny ale jeszcze wartościowsze jego przesłanie aby bezinteresownie pomagać drugiemu czlowiekowi. Relacja z koncertu w Kurierze Opolskim/TVP Opole http://www.tvp.pl/opole/

 

 

Wojewódzki Festiwal Piosenki Obcojęzycznej
Festiwal odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Opolu. Na scenie pojawiły się grupy wokalne z całego województwa opolskiego. Wokaliści śpiewali w różnych jezykach: angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Nasza szkołę reprezentował duet Martyna Kłobut  i Ewa Sadlo z klasy IV c. Dziewczynki śpiewały piosenkę w języku hiszpańskim z filmu Violetta. Za swoją prezentację otrzymały II miejsce i srebrny medal. Może to początek wokalnej kariery?

 

 

 

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej
W Centrum Nauk Przyrodniczych Gimnazjum nr 6 odbył się Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Kurdzieko z klasy VI b. Uczniowie z opolskich szkół śpiewali przeboje w języku angielskim. Jury oceniało nie tylko poprawność języka angielskiego, ale również walory głosowe wokalistów. Nasza Natalka otrzymała dyplom za udział w konkursie i nasze wielkie gratulacje za duży wkład pracy jaki musiała włożyć w przygotowania.

 

Wojewódzkie Konfrontacje Muzyczne
Wielka rywalizacja i stres! Już po raz kolejny nasz zespół wokalny Dylemat stanął do rywalizacji z najlepszymi zespołami województwa opolskiego podczas Wojewódzkich Konfrontacji Muzycznych, które odbyły się w opolskim MDK. Każda grupa wokalna musiała wykonać dwa utwory o odmiennym charakterze. Nasze dziewczyny spisały się na medal zajmując prestiżowe II miejsce.

 

Udział w sukcesie mają:
Maria Mikzińska VI a
Agnieszka Brachman
Julia Szyryk
Wiktoria Kuś
Natalia Kurdzieko VI b
Wiktoria Pawlak
Dominika Kmiotek IV c
Martyna Kłobut
Malwina Kulbacka

 

III Festiwal Artystyczny „Opolskie Młode Talenty” 2015 
Już po raz trzeci Wydział Oświaty Urzędu miasta wraz z opolskim MDK zorganizował dla wszystkich uczniów III Festiwal Artystyczny „Opolskie Młode Talenty” 2015. Przesłuchania uczestników odbywały się przez trzy kolejne dni w trzech kategoriach: tanecznej, muzycznej i teatralnej. Dnia 15.04.1015 w kategorii tanecznej naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI b – Monika Granatowska. Zatańczyła jako pierwsza i mimo dużego stresu zrobiła to fantastycznie zastając laureatką festiwalu.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.