Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Szkolne Koło Historyczne i Szkolny Klub Europejski 

 

Poszukiwacze skarbów przeszłości to uczniowie działający w kole historycznym, którzy poznają historię naszego miasta  poprzez działanie. Tym razem udali się do Kamienicy mieszczańskiej na ulicy świętego Wojciecha by tam odnaleźć skarby z przeszłości. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w zajęciach!!!

 

 

 

  

Rok Jana Karskiego
Szkolne koło historyczne wzięło udział w warsztatach zorganizowanych i przeprowadzonych w Miejskiej Bibliotece Publicznej
na ulicy Minorytów z okazji 100 rocznicy urodzin „kuriera” Polski podziemnej, orędownika sprawy żydowskiej w czasie II wojny światowej. Uczniowie zobaczyli film i prezentację zrealizowaną z okazji roku Karskiego oraz wykonali krzyżówkę w czasie rozwiązywania której mogli sprawdzić w praktyce  nabytą wiedzę.

 

 

 

Szkolny Klub Europejski na swoim spotkaniu gościł pracowników Domu Europejskiego, którzy przedstawili prezentację na temat Integracji Unii Europejskiej. Zobaczyliśmy film o procesie integracji i wykonaliśmy krzyżówki związane z tematyką europejską.

 

 

 

 

Polska 10 lat w Unii Europejskiej – to temat zajęć przygotowany przez uczniów Szkolnego Klubu Europejskiego dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. W czasie tych spotkań starsi uczniowie przekazują podstawową wiedzę na temat unii młodszym kolegom. Zapoznają ich z symboliką  i najważniejszymi informacjami o zasadach funkcjonowania Unii Europejskiej. Zajęcia cieszą się dużą popularnością i sprawiają wszystkim wiele satysfakcji.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.