Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Klasa 2A

Po wakacjach, pełni sił i zapału do pracy, wróciliśmy do szkoły. Liczymy na to, że ten rok będzie dla nas owocny, pełen niespodzianek. Nasza klasa liczy 19 uczniów. 14 dziewczynek: Hania, Laura, Marcelina, Jagoda, Natalka, Basia, Zosia M., Julia O., Iza, Zosia P., Maja, Julia Sz., Dominika i Małgosia oraz 5 chłopców: Leo, Bartek, Adam, Mateusz i Milan.

 

 

Uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela

13 października wspólnie z klasą 2b i 3e, mieliśmy przyjemność przygotować uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej – Dnia Nauczyciela. Miło wspominamy wspólnie spędzony czas.

 

 

 

Jesień

Do naszej klasy zawitały jesienne zwierzaki. Pomalowaliśmy je i przystroiliśmy w kolorowe liście. Wykonane przez nas prace ozdabiają naszą klasę.

 

 

 

 

 

Święto dyni
W dniu – „święto dyni” mieliśmy przyjemność pomalować drewniane dynie. Każda z nich była wyjątkowa, bo nasza. :)

 

 

 

 

 

Halloween
31 listopada w naszej szkole odbył się konkurs na najlepiej przebraną klasę z okazji Halloween. Dzięki temu, że każdy z nas się przebrał, zajęliśmy II miejsce.:)

 

 

 

 

Spotkanie z ratownikiem medycznym
6 listopada mieliśmy przyjemność gościć u siebie pana Jarka, który jest Ratownikiem medycznym. Mogliśmy zadać mu caaałe mnóstwo pytań, na które pan Jarek z przyjemnością nam odpowiadał. Liczymy na kolejne takie spotkania i serdecznie zapraszamy, bo jesteśmy chłonni wiedzy! :)

 

 

Spotkanie z przedszkolakami
Wspólnie z panią Anią i panią Olą Raniczkowską gościliśmy u siebie naszych młodszych kolegów z przedszkola. Rozmawialiśmy o Świętym Mikołaju, czytaliśmy bajkę po angielsku, poznaliśmy kilka nowych słówek. A na koniec, każdy „przedszkolak” z naszą pomocą, wykonał pracę plastyczną – Świętego Mikołaja. :) To był naprawdę mile spędzony czas! :)

 

 

Mikołaj – teatr
Z okazji 6 grudnia – Mikołaja, całą klasą poszliśmy do Teatru Lalki i Aktora, na spektakl pt. „Koziołek Matołek”. Ale było zabawnie!! Wspólnie z bohaterami przeżywaliśmy przygody Koziołka Matołka i śpiewaliśmy piosenki. :)

 

 

 

Wigilia klasowa
22 grudnia odbyła się Wigilia klasowa. Złożyliśmy sobie życzenia świąteczne, a przy tym podzieliliśmy się opłatkiem. Zajadaliśmy się przygotowanymi słodkościami, pośpiewaliśmy świąteczne piosenki, poczytaliśmy i pobawiliśmy się. Było baaaardzo miło. :)

 

 

 

 

 


Spotkanie z Waldemarem Cichoniem
3 stycznia mieliśmy okazję spotkać się z autorem opowiadań o Cukierku – z panem Waldemarem Cichoniem. Dowiedzieliśmy się, skąd wziął się Cukierek – główny bohater opowiadań i jak to się stało, że pan Cichoń zaczął o nim pisać. Każdy z nas otrzymał autograf, z czego bardzo się cieszymy. :)

 

 

 

Karnawał 2018
Dzisiaj w szkole… istne szaleństwo! Odbył się bal karnawałowy, na którym tańczyliśmy, śpiewaliśmy, braliśmy udział w konkursach. W skrócie – BYŁO BOMBOWO!! :)

 

 


 

Muzeum Piosenki Polskiej
Całą klasą wybraliśmy się do Muzeum Piosenki Polskiej. Mieliśmy okazję zagłębić się w historię tego miejsca, jak i zobaczyć cudowne zbiory, do których m.in. zaliczają się: nagrody, fotografie, instrumenty, rękopisy, plakaty, kostiumy…(ach dużo tu jeszcze wymieniać :) ) przekazanych przez artystów występujących na opolskiej scenie muzycznej. To była naprawdę udana wycieczka! :)

 

 


Wyjście do Teatru Lalki i Aktora
Mieliśmy przyjemność odwiedzić jedno z naszych ulubionych miejsc – Teatr Lalki i Aktora. Wybraliśmy się na spektakl, pt. „Marvin”. Głównymi bohaterami byli: Dinozaur, Żółw i Motyl czyli Marvin, Finn i Ulisses. Historia ta opowiada o przyjaźni i przemijaniu….

 

 

 

Zdrowy uśmiech
Mieliśmy okazję i wykorzystaliśmy ją. Wzięliśmy udział w „kursie” ZDROWEGO UŚMIECHU. Nauczyliśmy się jak dbać o nasze ząbki, żeby były zdrowe, a nasze buzie uśmiechnięte! :)

 

 

 

 

Konkurs Talentów
Z okazji pierwszego dnia wiosny w naszej szkole został zorganizowany KONKURS TALENTÓW. Z naszej klasy udział wzięły – Hania, której pasją jest taniec i Maja, która kocha grę na skrzypcach. Musimy się pochwalić!!!... Hania zdobyła I miejsce! :) Jesteśmy baaardzo dumni.!

 

 

 

 

 

 

 

Wyjście do Teatru Jana Kochanowskiego
Całą klasą wybraliśmy się do Teatru J. Kochanowskiego na spektakl, pt. „WSZYSTKIE STWORZENIA, czyli jak włochatym bywa źle”. To zabawna, lekka i przyjemna historia którą z przyjemnością zobaczyliśmy.

 

 

 

 

 

Pisanki, pisanki...
Wpadliśmy w przedświąteczny szał… Każdy z nas zrobił swoją niepowtarzalną, najcudowniejszą, jedyną w swoim rodzaju pisankę. :)

 

 

 


Wyjście do Kina Meduza
Wybraliśmy się do Kina Meduza na film pt. „Munio – Strażnik Księżyca”. Film przedstawia przygodę Munia, który niespodziewanie zostaje wybrany Strażnikiem Księżyca. Dla beztroskiego i kochającego zabawę Munia to nie lada wyzwanie! Po seansie, podzieleni na grupy wykonaliśmy plakaty zachęcające do obejrzenia filmu. :)

 

 

 

Nasza Hania
Zdobywczyni 1 miejsca w FESTIWALU TALENTÓW! Jesteśmy dumni, że mamy taki Skarb w swojej klasie. :)

 

 

 

 

 

 

 


Jak udzielić pierwszej pomocy
Doskonale wiemy jak udzielić pierwszej pomocy. Zaprosiliśmy do naszej klasy pana Jarka, który jest Ratownikiem medycznym. Utrwaliliśmy sobie numery alarmowe i sposób w jaki powinniśmy rozmawiać z dyspozytorem, który odbierze nasz telefon. :) Następnie pan Jarek pokazał nam w jaki sposób, prawidłowo ułożyć nieprzytomną osobę, w pozycji bocznej – bezpiecznej. Wydaje się to całkiem proste. :)

 

 

Młodzieżowy Koncert Muzyczny
Wzięliśmy udział w Młodzieżowym Koncercie Muzycznym, przygotowanym przez naszych kolegów i koleżanki. Było zjawiskowo.

 

 

 

 

 

 

 

 

Biblioteka Dziecięca
W końcu dotarliśmy do Biblioteki. Kilkoro z nas, już nie jeden raz ją odwiedziło. Ale byli też tacy, którzy byli tutaj po raz pierwszy i BAAAARDZO im się podobało. Poznaliśmy historię powstania czasopisma Świerszczyk, spędziliśmy troszkę czasu w MAGICZNYM ŚWIECIE BAJEK I BAŚNI, zwiedziliśmy czytelnię i wiele innych zakamarków tego cudownego miejsca… AŻ CHCE SIĘ TAM WRACAĆ. :)

 

 

 

Warsztaty plastyczne
Wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych, na których każdy z nas miał okazję ozdobić doniczkę. Niby nic wielkiego, ale musieliśmy włożyć w to kawałek swojego ‘serducha’. Efekt naszej pracy będą podziwiały Mamy, które dostaną te doniczki w prezencie z okazji ich święta. Tylko Ciiii…. to nasza słodka tajemnica. :)

 

 

 

Zwiedzanie Teatru Jana Kochanowskiego
Z przyjemnością chodzimy do teatru na spektakle. Tym razem, udało się nam zobaczyć teatr od kuchni. :)

 

 

 

 

 

 

Warsztaty słodkości
Lizaki, lizaki i jeszcze raz LIZAKI! Kto ich nie uwielbia?! Chyba nie znamy nikogo takiego. :) Każdy z nas samodzielnie zrobił taką słodką przekąskę.. A ten smak… i zapach… Mmmm… SŁODKO! :)

 

 

 

 

 

Toszek
Wybraliśmy się na wycieczkę do Toszka. Zwiedziliśmy zamek, poznaliśmy jego historię oraz dwie legendy: „O Białej Damie” i „Złotej kaczce”. Naszym zadaniem było odnalezienie Białej Damy. Mieliśmy przy tym mnóstwo zabawy. :) To był naprawdę mile spędzony czas.

 

 

 

 

 

Basen
W ramach zajęć z wychowania fizycznego, w każdy wtorek ćwiczymy z panem Rafałem – instruktorem pływania. Każde zajęcia dają nam wiele radości i śmiechu. :)

 

 

 

 

 

Basia i Małgosia
Nasze koleżanki Basia i Małgosia wzięły udział w konkursach pozaszkolnych. Basia zdobyła II miejsce w XXVII Wojewódzkim Dziecięcym Festiwalu Piosenki – Korfantów 2018. :) Małgosia zdobyła najwięcej głosów w konkursie plastycznym Eureka. :) GRATULUJEMY!! :)

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.