Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Klasa 3E

Uczniowie klasy 3e to energiczne gaduły. Na lekcjach nigdy nie jest nudno. W tym roku nasz zespół klasowy zwiększył się o 2 osoby. Z niecierpliwością czekamy by nawiązać nowe przyjaźnie. W naszej klasie lubimy tańczyć, śpiewać, bawić się w wojnę i wygłupiać się. Lubimy wycieczki i zajęcia ruchowe.

 

 

Teatralne

Rok szkolny zaczęliśmy bardzo intensywnie i od samego początku uczestniczymy w dodatkowych zajęciach teatralnych. Rozwijamy swój ruch sceniczny, słuch oraz tworzymy ciekawe prace plastyczne.

 

 

 

 

Ognisko klasowe

By rok szkolny dobrze się zaczął zorganizowaliśmy ognisko klasowe. Po lekcjach spotkaliśmy się całą klasą i z rodzicami na przystani wodnej BARKA. Miło spędziliśmy czas zwiedzając ogromny statek, grając w grę terenową – rodzice kontra dzieci i smażąc kiełbaski.

 

 

GSW

Ostatnio wybraliśmy się do Galerii Sztuki Współczesnej. Dowiedzieliśmy się, że jest to miejsce, w którym artyści mogą wystawiać swoje prace. Oglądaliśmy obrazy znanych malarzy z Opolszczyzny. Najlepsza część zajęć odbyła się na końcu, gdy sami mogliśmy skonstruować własne rzeźby. Praca miała tytuł: „Burczuś”.

 

 

Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki przygotowały dla kolegów ze swojej klasy słodką niespodziankę. Było wesoło i słodko.

 

 

 

Wycieczka do Olszowej

2 października 2017 r. wybraliśmy się na wycieczkę do parku miniatur w Olszowej oraz na zwiedzanie zamka w Toszku. Poznaliśmy wiele ciekawych historii związanych z budowlami sakralnymi. Chętnie bawiliśmy się na dworze zamkowym.

 

 

Halloween

A tak wyglądaliśmy podczas szkolnego halloween! Wszyscy się przebraliśmy w straszne stroje!

 

 

 

 

Basen

Na basenie jest super! Uczymy się pływać, nurkować i skakać do wody, czasem nawet medytujemy :D.

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs w bibliotece

Sporo uczniów z naszej klasy wzięło udział w szkolnym konkursie organizowanym przez bibliotekę „Moje spotkanie z bajkowym bohaterem”. Aż 4 osoby zostały wyróżnione. Gratulacje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie autorskie

W poprzednim roku braliśmy udział w projekcie „Ważki – zabójcy dwóch środowisk”, oglądaliśmy wystawę zdjęć i uczyliśmy się o ochronie ważek. Ostatnio mieliśmy okazję brać udział w spotkaniu z autorami komiksu „Cecylia poznaje ważek zwyczaje”. Dowiedzieliśmy się, jak tworzy się taki komiks od samych podstaw.

 

Rekolekcje

W dniu 7.12.2017 r. odbyły się rekolekcje w „Kościele na Górce”. Spotkaliśmy się z misjonarzami świeckimi, którzy opowiadali o swoich przygodach i jak nauczali obcokrajowców wiary w Boga.

 

 

 

Matematyka w Smyku

15.12.2017 r. to był dla nas dzień pełen wrażeń. Rano wybraliśmy się na zajęcia plastyczne do Smyka. Nie były to zwykłe zajęcia plastyczne. Dowiedzieliśmy się, że odpowiednio obciążony aniołek wycięty z papieru może „latać” na naszym palcu. Rozmawialiśmy też o tym jak ocet rozdziela barwy z pisaków. Ciekawa była też prezentacja o płatkach śniegu, które mają zawsze sześć ramion.

 

 

Anioły w muzeum

W dniu 15.12.2017 r. byliśmy też w Muzeum Śląska Opolskiego. Podczas zajęć zorganizowanych przez pracowników muzeum zdobiliśmy styropianowe anioły. Mieliśmy przy tym dużo zabawy.

 

 

 

Świąteczne pająki

W dniu 18.12.2017 r. wybraliśmy się do Biblioteki Miejskiej. Nie było to zwyczajne spotkanie z książką, ale z kulturą i zwyczajami świątecznymi. Wykonywaliśmy „świąteczne pająki” czyli ozdoby, które dawniej wieszano przy domostwach na znak Świąt Bożego Narodzenia i innych ważnych wydarzeń.

 

 

 

Zabawa karnawałowa

Nasza klasa świetnie bawiła się podczas zabawy karnawałowej. Wszyscy mieliśmy cudowne i kolorowe przebrania. Tańczyliśmy w rytm muzyki i braliśmy udział w licznych konkursach. Było super!

 

 

 

 

Tłusty czwartek

Mamy za sobą tłusty czwartek! Dostaliśmy dużo pączków i każdy z nas zjadł przynajmniej po trzy!

 

 

 

 

 

 

Wyjście do teatru Marvin

Byliśmy na spektaklu pt.: Marvin w opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Była to opowieść o wymierającym dinozaurze, który szuka przyjaciół by móc spędzić ciekawie czas. Już wiemy, że w teatrze należy być cicho i spokojnie, wtedy można w skupieniu zrozumieć nawet taki trudny spektakl!

 

 

 

Pancakes day

Dziś na zajęciach zajęliśmy się robieniem prawdziwych naleśników. Przygotowane wcześniej placki smarowaliśmy dżemami i czekoladą, podawaliśmy z owocami i bitą śmietaną! Ale to nie wszystko braliśmy udział w wyścigach z patelnią oraz w konkurencji w której trzeba było podrzucać naleśniki najwięcej razy!

 

 

 

Spotkanie z djembe

Ostatnio dużo rozmawiamy o Afryce i jej kulturze. Pani Weronika zaprosiła instruktora gry na djembe – takim bębnie afrykańskim. Mogliśmy posłuchać dźwięków Afryki i sami pograć na tym instrumencie.

 

 

 

 

Muzeum Polskiej Piosenki

Zgodnie z zadaniem Papy Musioła odwiedziliśmy Muzeum Polskiej Piosenki! Mieliśmy tam zajęcia z rytmiki, ale najfajniej było jak mogliśmy skorzystać z atrakcji muzeum: słuchaliśmy muzyki, oglądaliśmy teledyski, przebieraliśmy się w stroje estradowe i nagrywaliśmy swoje utwory :)

 

 

 

Lizaki

W naszej szkole przez cały dzień pięknie pachniało. Zrobiło się słodko, a to zasługa lizakowej przygody. Podczas lekcji tworzyliśmy kolorowe lizaki. Było pysznie.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.