Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Rok szkolny 2020/2021

GRAMY W RĘCZNĄ edycja V


Kolejna edycja tym razem już V i kolejne zajęcia w ramach programu „Gramy w Ręczną” w PSP nr 1. Bardzo nam miło jest poinformować, że również w tym roku 2020 udało się nam przystąpić do programu organizowanego przez ZPRP oraz MSiT. Zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej oraz na hali przy ul. Kowalskiej 2. Tym razem uczestnikami zajęć są III klasy szkoły podstawowej. Pomimo panującej sytuacji w Polsce, staramy się aby dzieciaczki miały trochę ruchu w „rytmie” piłki ręcznej.

 

Rok szkolny 2019/2020

III miejsce w Mistrzostwach Opola w Piłce Ręcznej w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej klasy VII-VIII

W dniu 10.01.2020 r. odbył się Finał Piłki Ręcznej w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej klasy VII-VIII, gdzie nasza szkoła zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!!

Uczniowie biorący udział:

 • Adamus Kacper
 • Krzymiński Antoni
 • Buszta Jakub
 • Chwojnicki Bartosz
 • Czyż Mateusz
 • Demel Kamil
 • Gajewski Maciej
 • Idzi Kajetan
 • Kuleczko Mateusz
 • Łagosz Jan
 • Łuczak Krzysztof
 • Nowak Lukas
 • Pawlik Jakub
 • Radecki Jakub
 • Górny Mateusz
 • Sobkowicz Karol
 • Nowak Lukas.

  Opiekun: Bogumił Baran

III miejsce w Mistrzostwach Opola w Piłce Ręcznej dla klas VI i młodsi

 

W dniu 19.11.2019 r. odbył się Finał Piłki Ręcznej w Kategorii Igrzyska Dzieci rocznik 2007 i młodsi, gdzie nasza szkoła zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!!

Uczestnicy:

 • Bernacki Szymon
 • Broda Jakub
 • Chukhil Viktor
 • Czaja Maximilian
 • Dejneko Oskar
 • Jabcoń Marcel
 • Kalla Piotr
 • Passon Nataniel
 • Śleziak Oskar
 • Świst Przemysław
 • Wierzbicki Mateusz
 • Ziober Andrzej
 • Bartczak Szymon
 • Kmieciak Maciej.

  Opiekun: Bogumił Baran

 

II miejsce na Turnieju Mini Piłki Ręcznej i puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportowego w Opolu

Nasza szkoła od wielu lat systematycznie uczestniczy w zawodach piłki ręcznej w różnych kategoriach wiekowych. W szkole systematycznie organizowane są dodatkowe zajęcia z tej dyscypliny m.in. uczestniczymy w Programie Polskiego Związku Piłki Ręcznej „Gramy w Ręczną”, gdzie dzieci klas I-III mają okazję poznać tą dyscyplinę, w szkole działa Akademia Gladiator, gdzie oprócz elementów piłki ręcznej dzieci najmłodszych klas kształtują swoją sprawność motoryczną w formie gier i zabaw ruchowych. PSP nr 1 współpracuje z Opolskim Klubem Piłki Ręcznej Orzeł Opole, gdzie od IV klasy uczniowie mają okazję uczestniczyć w systematycznych treningach, meczach ligowych oraz turniejach i obozach sportowych prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów m.in. naszego nauczyciela wychowania fizycznego Pana Bogumiła Barana.

Dzięki temu w dniu 8.11.2019 r. uczniowie rocznika 2009 i młodsi zdobyli II miejsce w dużym turnieju organizowanym przez superligowy zespół piłki ręcznej KPR Gwardia Opole.
!!!GRATULUJEMY!!!

 

Rok szkolny 2017/2018

TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY DLA CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT ROCZNIK 05 I MŁODSI.
Dnia 23.05.2018 r. podczas Mistrzostw Opola w trójboju lekkoatletycznym, uczniowie (8 chłopców oraz 8 dziewczynek) naszej szkoły mieli okazję sprawdzić się w trzech próbach.

Były to:

 • trójbój LA 60 m,
 • rzut piłeczką palantową,
 • bieg na 600 m dziewczyny,
 • bieg 1000 m chłopcy.

 

 

PŁYWANIE DRUŻYNOWE I INDYWIDUALNE
Nasi uczniowie na basenie czują się jak rybki w wodzie. Nic więc dziwnego, że podczas zawodów międzyszkolnych, które odbyły się 24.04.2018 r. zdobyliśmy drużynowo trzecie miejsce i brązowy medal.
Indywidualnie najlepiej spisały się dziewczęta z Vc. Julia zdobyła II miejsce w stylu motylkowym na dystansie 50 metrów. Natomiast Zuza II miejsce w stylu dowolnym. Julii zabrakło 1 setnej sekundy by zajęła miejsce na podium. GRATULUJEMY wszystkim reprezentantom szkoły.

 

 

 

 

Zajęcia WF i SKS
Uczniowie PSP nr 1 na zajęciach lekcyjnych oraz pozalekcyjnych sportowych mają możliwość wziąć udział w zajęciach, które oprócz sprawności fizycznej kształtują sprawność umysłową, która jest niezbędna w życiu codziennym. Zwiększają swoją wiedzę na temat aktywności fizycznej oraz rekreacji ruchowej, a przede wszystkim poznają jak ważna jest dbałość o zdrowie fizyczne.

 

 

 

III MIEJSCE W PÓŁFINALE DWA OGNIE
W dniu 23.02.2018 r. chłopcy klas IV rozegrali półfinał Miasta Opola w Dwóch Ogniach zajmując III miejsce. Pomimo tego że nie udało się awansować do Finału, chłopcy zagrali naprawdę bardzo dobre zawody. Dla niektórych uczniów były to pierwsze zawody, w których mieli okazję reprezentować naszą szkołę. Gratulujemy!!! Skład drużyny: Bartczak Szymon, Białas Jakub, Dejneko Oskar, Gacka Oliwier, Kalla Piotr, Kmieciak Maciej, Matysiak Nico, Passoń Nataniel, Śleziak Oskar, Wierzbicki Mateusz, Dominik Marzec.
Opiekun: Bogumił Baran

 

DROGA DO WICEMISTRZOSTWA W PÓŁFINAŁACH WOJEWÓDZKICH W PIŁCE RĘCZNEJ
Droga, w której nasza szkoła zajęła II miejsce w Półfinale Wojewódzkim była dość długa. W początkowej fazie eliminacyjnej zajęliśmy drugie miejsce przegrywając jedynie z PSP 2. Dało to nam awans do półfinału. W półfinale miejskim nasi uczniowie nie dali szans żadnej drużynie przechodząc do Finału z I miejsca.
Wielki Finał Mistrzostw Opola w Piłce Ręcznej organizowany przez MOS odbył się na hali w PSP nr 24, gdzie spotkały się czołowe drużyny z naszego miasta m.in. PSP nr 2, PSP nr 14, PSP nr 24 oraz PSP nr 1. Zawody zakończyliśmy na miejscu 2 ulegając tylko szkole z PSP nr 2. Tym samym dało nam to awans to półfinału wojewódzkiego.
Półfinał odbył się w Grodkowie, gdzie mieliśmy okazję zmierzyć się z gospodarzem PSP nr 3 w Grodkowie oraz PSP z oddziałami sportowymi z Dobrzenia Wielkiego. Jedynie gospodarz zawodów okazał się drużyną, która zakończyła turniej z kompletem zwycięstw, zajmując I miejsce, PSP nr 1 zajęła II, natomiast PSP z Dobrzenia Wielkiego III miejsce. GRATULUJEMY!!!
PSP nr 1 reprezentowali:

 1. Chwojnicki Bartosz 2006
 2. Czyż Mateusz 2006
 3. Demel Kamil 2006
 4. Gałwa Paweł 2005
 5. Nico Matysiak 2007
 6. Łuczak Krzysztof 2005
 7. Łysiak Antoni 2006
 8. Mikita Kacper 2005
 9. Misiak Łukasz 2006
 10. Nabrzuchowski Maciej 2005
 11. Nowak Lukas 2005
 12. Pawelec Patryk 2006
 13. Szynol Rafał 2005
 14. Kamil Demel 2006
 15. Dawid Letki 2006
 16. Jakub Pawlik 2006.

Opiekun: Bogumił Baran

 

GRAMY W RĘCZNĄ
W roku szkolnym 2017/2018 przystąpiliśmy do programu Polskiego Związku Piłki Ręcznej „Gramy w Ręczną”. Dzieci klas III–IV mają okazję poznać bliżej dyscyplinę jaką jest piłka ręczna. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu. Trenerem jest Bogumił Baran nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły oraz trener Klubu sportowego piłki ręcznej Orzeł Opole.
Oprócz zajęć dzieci mają okazję uczestniczyć w różnego rodzaju festynach oraz zawodach Mini Piłki Ręcznej. Zajęcia dają możliwość oprócz poznania dyscypliny, również aktywnie spędzić czas w gronie rówieśniczym.

 

 

  Wcześniejsze wpisy

II MIEJSCE W TURNIEJU O PUCHAR DYREKTORA PS NR 4 W ZIĘBICACH.
Nasza szkoła startowała również w Mini Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora SP nr 4 w Ziębicach, skąd wróciła z II miejscem!
W pierwszym meczu, po bardzo dobrym otwarciu spotkania z SP nr 2 Ziębice, wygraliśmy 10:4. W drugim pojedynku, po słabym początku, nie zdołaliśmy dogonić ekipy z Grodkowa. Pomimo rozegrania świetnej drugiej połowy, którą wygraliśmy jedną bramką - wynik końcowy należał do naszych przeciwników, którzy triumfowali wynikiem 8-12.

 

Okazja do rewanżu nadarzy się całkiem niedługo, bo już podczas finałowego turnieju Mini Handball Ligi, podczas którego obie ekipy zagrają przeciwko sobie w starciu półfinałowym. Dzięki utrzymaniu koncentracji oraz wyciągnięciu wniosków z porażki, wygraliśmy kolejne dwa spotkania - z gospodarzami SP nr 4 Ziębice 11:5 oraz z drużyną z Wrocławia 11:8. Serdeczne gratulujemy całej ekipie Orła Opole, jak również chłopcom reprezentującym PSP nr 1 w Opolu i dziękujemy za ambicję, wolę walki oraz zaangażowanie na boisku!

Wyniki naszych spotkań:
PSP 1 Opole – SP 2 Ziębice 10:4
PSP 1 Opole – PSP 3 Grodków 8:12
PSP 1 Opole – SP 4 Ziębice 11:5
PSP 1 Opole – PSP nr 76 Wrocław 11:8.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

 1. PSP nr 3 Grodków
 2. PSP nr 1 Opole
 3. SP 2 Ziębice
 4. SP 4 Ziębice
 5. PSP nr 76 Wrocław


SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W PIŁCE RĘCZNEJ
Kwiecień był miesiącem, w którym nasi mali szczypiorniści, osiągali ogromne sukcesy zarówno w Opolu, na terenie naszego województwa, jak również poza nim. Wielkie gratulacje należą się chłopcom z rocznika 2006. Nasi najmłodsi szczypiorniści awansowali bowiem do Finału Mini Handball Ligii organizowanego przez klub sportowy ORZEŁ OPOLE, oraz zajęli II miejsce w Turnieju Mini Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora organizowanym przez SP nr 4 w Ziębicach, w województwie dolnośląskim. Ważną informacją jest również fakt, iż w szeregach uczniów naszej szkoły posiadamy już mistrzów województwa. Są to: Przemysław Stachera klasa VIB, Andrzej Matysiak VIA, Andrzej Molewko VIA, Damian Górniak VIA, oraz Paweł Gałwa z klasy Va  GRATULUJEMY!!!

 

AWANS DO FINAŁU MINI HANDBALL LIGI
Chłopcy z rocznika 2006, podczas Turnieju Mini Handball Ligi, awansowali do Wielkiego Finału. Podczas rozgrywek, które odbywały się kolejno 5 marca , 9 kwietnia oraz 23 kwietnia, nasi uczniowie rozegrali 8 meczy, zajmując przy tym zaszczytne II miejsce w swojej grupie. Dzięki temu, już 11 czerwca na hali Gwardia przy ul. Kowalskiej 2 w Opolu, będą mieli okazję rywalizować w Wielkim Finale o najwyższe miejsca w turnieju. Zapraszamy do śledzenia poczynań naszych młodych szczypiornistów na stronie www.orzelopole.pl w zakładce MINI  HANDBALL LIGA 2017.

Szkołę reprezentowali:

 1. Mateusz Czyż IVB
 2. Gracjan Gospodarysz IVB
 3. Wojnar Bartosz IVB
 4. Łukasz Misiak IVB
 5. Patryk Pawelec IVA
 6. Kamil Demel IVA
 7. Bartosz Chwojnicki IVA
 8. Nico Matysiak IIIC
 9. Karol Sobkowicz IVB

Opiekun: Bogumił Baran

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.