Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Koło Języka Angielskiego

Koło z języka angielskiego dla klas IV

Koło z języka angielskiego dla klas IV dla dzieci uzdolnionych odbywa się we czwartki. Na zajęciach uczniowie zapoznawać się będą z kulturą krajów anglojęzycznych, poznają styl życia współczesnych Brytyjczyków. Będą poznawać obyczaje i tradycje metodami aktywizującymi, uczącymi krytycznego i twórczego myślenia, samodzielnego podejmowania decyzji i współpracy w grupie. Uczniowie będą kształtować umiejętności dzielenia się wiedzą i umiejętnościami oraz kojarzenia spostrzegania a także wnioskowania. Uczniowie będą opracowywać projekty o charakterze interdyscyplinarnym. Koło prowadzone jest przez Aleksandrę Raniczkowską.

 

Halloween w przedszkolu. Pod koniec października uczennice klasy IVa  przebrane za Halloween’owe postacie udały się do najstarszej grupy dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Opolu. Asia, Wiktoria Z., Wiktoria K. Laura, Julia Sz. i Julia K. przygotowały dla swoich młodszych kolegów zabawy i zagadki dotyczące Halloween.  Zarówno maluchy jak i uczennice świetnie się bawiły.

 

 

 

 

Koło z języka angielskiego dla klas II, III i IV

Koło z języka angielskiego dla klas II, III i IV odbywa się w środy i ma charakter zajęć wyrównawczych.  Zajęcia mają na celu wyrównanie braków edukacyjnych,  pogłębianie wiedzy oraz umożliwienie uczniom uzyskania pozytywnych doświadczeń, które sprzyjać będą dalszej nauce języka. Zajęcia prowadzi Aleksandra Raniczkowska.

 

Tradycja już jest, że uczniowie naszej szkoły prowadzą gry i zabawy z okazji Halloween w przedszkolu nr 42. Uczennice klasy IVb zapewniły starszakom niezła zabawę organizując konkursy i zajęcia plastyczne.

 

 

 

 

Tuż przed świętami  Bożego Narodzenia uczennice klasy IV A w ramach zajęć z koła języka angielskiego wybrały się do przedszkola nr 3. Podczas spotkania przedszkolaki poznały tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe obchodzone w Anglii. Dziewczynki zapoznały swoich młodszych kolegów  z typowo świątecznym słownictwem. Dzieci wspólnie wykonały pracę plastyczną  i wspaniale się bawiły podczas zabaw,  tańców i pląsów do świątecznych piosenek. Na koniec wszyscy zaśpiewali piosenkę „We wish you a merry christmas”. Wizyta w przedszkolu  była bardzo udana i zarówno przedszkolak i jak i uczennice klasy IV A nie mogą się już doczekać kolejnego spotkania.

 

 

Klasa IIIa udała się do oddziału przedszkolnego, który mieści się w naszej szkole   aby zapoznać swoich młodszych  kolegów z tematyką świąteczną.  Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali angielskie zwyczaje i tradycje wielkanocne. Przedszkolaki  rozwi ązywały  zadania i zagadki jak również wykonały  wielkanocne ozdoby. Spotkanie zakończyło się tradycyjnym egg hunt (polowaniem na jajka). Na koniec na wszystkich czekała słodka niespodzianka. Uczniom w prowadzeniu  spotkania pomagała  Aleksandra Raniczkowska.

 

 

Tradycyjnie tuż  przed Świętami Wielkanocnymi grupa z kółka  angielskiego wybrała się do Publicznego Przedszkola nr 3 w Opolu. Tym razem w spotkaniu pod nadzorem Aleksandry Raniczkowskiej  uczestniczyli drugoklasiści: Dominika, Ewa, Malwina, Martyna, Sonia i Michał. Uczniowie w ciekawy sposób omówili angielskie tradycje i zwyczaje oraz zaprosili przedszkolaki do wspólnej zabawy.  Uczniowie nauczyli swoich młodszych kolegów słówek związanych ze świętami i zaprosili do „pysznej zabawy”. Drugoklasiści pomogli również swoim młodszym kolegom w wykonaniu pracy plastycznej.  Zarówno przedszkolaki jak i drugoklasiści byli zadowoleni ze spotkania.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.