Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Klasy 2022/2023

To my, klasa 1A.
1 września rozpoczęliśmy naukę w naszej szkole. Podczas inauguracji roku szkolnego 2022/2023 odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowaliśmy być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania P. Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili z naszą nową wychowawczynią rozpoczynamy szkolną przygodę.

Czytaj więcej: Klasa 1A

Witamy w klasie trzeciej. Obecnie mamy 26 uczniów, w tym 11 dziewcząt i 15 chłopców. Doszła do nas nowa uczennica, którą serdecznie witamy w naszym gronie.

WRZESIEŃ
Od września rozpoczęliśmy darmową naukę pływania na basenie, na zajęcia chodzimy co tydzień w piątek, mamy trzech instruktorów w zależności od stopnia zaawansowania. Bardzo cieszymy się na te wyjścia.
Wróciliśmy również na „Teatralne ABC” do Młodzieżowego Domu Kultury, na którym będziemy przygotowywali przedstawienie dla naszych Bliskich. Mamy tam zajęcia teatralno-muzyczno-plastyczne, które bardzo lubimy.
Pod koniec miesiąca przygotowaliśmy niespodzianki dla naszych kolegów z okazji Dnia Chłopaka – dziewczyny wraz z Mamami przygotowały poczęstunek, były laurki, życzenia i zabawa.

Czytaj więcej: Klasa 3A

Na początek
To my – klasa 4a z naszym nowym wychowawcą – panią Ewą Holc, z którą spotykamy się także na lekcjach przyrody i wychowania do życia w rodzinie.
Jesteśmy najliczniejszą klasą w szkole – jest nas 29, w tym 11 dziewczynek: Paulina, Patrycja, Nicola, Julia, Madzia, Gosia, Zuzia, Ala M., Zosia, Ala K. i Laura, i aż 18 chłopców: Kiril, Timur, Henryk, Antoni, Illia, Kuba, Patryk, Daniel, Gabryś, Igor, Andrzej, Mikołaj D., Bartek, Jacek, Mikołaj T., Olek R., Olek C. i Daniil.
W tym roku szkolnym czeka nas dużo nowych wyzwań i zmian. Nowi nauczyciele, nowe przedmioty, nowe obowiązki… Wierzymy, że odkryjemy talenty i możliwości, które są w nas. Postaramy się uczyć się i pracować na lekcjach na miarę swoich możliwości.

Czytaj więcej: Klasa 4A

Klasa IVb liczy 25 uczniów.
We wrześniu dziewczyny zorganizowały piękny Dzień Chłopaka. Przygotowane prezenty, gry i zabawy sprawiły, że chłopcy bardzo mile spędzili czas.
Wychodziliśmy do muzeum na lekcję muzealną.
Klasa brała udział w Maratonie Czytania, Dniu Kropki. Ich zaangażowanie było nagrodzone dyplomami.
W listopadzie pojechaliśmy do Katowic. Tam odwiedziliśmy Pana Kleksa. Cały dzień spędzony w Krainie Bajek był niezapomniany. Dzieci bawiły się wyśmienicie. Wyczerpani, najedzeni pizzą szczęśliwie wróciliśmy do Opola.
Uczniowie niesamowicie chętnie wsparli słodkimi wyrobami kiermasz, który zorganizowali wolontariusze i samorząd uczniowski dla młodszej koleżanki Paulinki. Bardzo im za to dziękuję!!!
W grudniu wyszliśmy do kina na film „Świąteczny cud”.
Klasa zorganizowała mikołajki klasowe i spotkanie wigilijne. Uczniowie bardzo chętnie przygotowują wszystko sami. Są chętni do pomocy, radośni, pełni entuzjazmu.
Nasza klasa jest bardzo widoczna na zawodach sportowych.

Kolejny rok szkolny przed nami. W klasie 5a w roku szkolnym 2022/2023 jest 25 uczniów (14 dziewczyn i 11 chłopców). W skład Samorządu klasowego wchodzą: Szymon (przewodniczący), Julia (zastępca przewodniczącego) i Luka (skarbnik). W ramach projektu „Tłumaczymy żywioły” braliśmy udział w warsztatach matematyczno-przyrodniczych w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji oraz odwiedziliśmy Hydropolis we Wrocławiu.

Czytaj więcej: Klasa 5A

Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. W naszej klasie w tym dniu wykonaliśmy kolorowe i kreatywne plakaty.

Czytaj więcej: Klasa 5B

Witamy wszystkich w roku szkolnym 2022/2023.
Jesteśmy już uczniami klasy szóstej.
Naszą wychowawczynią jest Pani Iwona Dulas.
Klasa liczy 27 uczniów: 14 dziewczyn i 13 chłopców.
Dziewczyny to: Laura, Veronika, Iga, Martyna, Ola, Kasia, Dzhemma, trzy Julki, dwie Maje i dwie Oliwie, a chłopcy to: Jasiek, Adam, Jeremi, Sebastian, Miłosz, Igor, Borys, Staszek, Leszek, dwóch Michałów i dwóch Tomków. Jesteśmy zgraną i wesołą klasą. Lubimy chodzić do szkoły i wspólnie spędzać czas. Przed nami nowy rok szkolny, nowe wyzwania i mamy nadzieję, że wszystko uda nam się na sześć!

Czytaj więcej: Klasa 6A

Nasza klasa liczy 20 uczniów. Ośmiu chłopców i dwanaście dziewcząt. Podczas tajnego głosowania wybraliśmy w tym roku szkolnym Samorząd klasowy:
1. Przewodniczący: Mateusz Drynda.
2. Z-ca przewodniczącego: Bartłomiej Chłąd.
3. Skarbnik: Julia Szumlak.
W Samorządzie szkolnym reprezentować nas będzie Hanna Bodzioch.

Czytaj więcej: Klasa 7A

We wrześniu przywitaliśmy w naszym gronie czworo nowych uczniów i nasza klasa liczy w tym roku szkolnym szesnaście osób: siedmiu chłopców i dziewięć dziewcząt. Przewodniczącą jest Julia Witek, funkcję zastępcy pełni Yehor Arkhipov, natomiast skarbnikiem jest Mykola Diatlenko.

Czytaj więcej: Klasa 7B

Dziś z radością witamy się po wakacjach. Poznaliśmy nowego kolegę Rostislava, w ubiegłym roku dołączyli do nas: Sofiia, Uliana, Hryhorii, Nikita. Nasza klasa liczy teraz 25 osób. Rozpoczynamy ostatni rok nauki w naszej szkole i odliczanie do egzaminu ósmoklasisty. Przed egzaminem zamierzamy uczyć się, bawić i zawierać przyjaźnie.

Czytaj więcej: Klasa 8A

Wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej. 4 października wybraliśmy się do Skansenu. Poznaliśmy ginące zawody, byliśmy w szkole i mogliśmy posiedzieć w starych ławkach.

Czytaj więcej: Klasa 8C

W klasie 8e w roku szkolnym 2022/2023 po zmianach jest 20 uczniów: 8 dziewczyn i 12 chłopców. W skład Samorządu klasowego wchodzą: Jakub (przewodniczący), Karolina (zastępca przewodniczącego) i Julia (skarbnik). Staramy się rozwijać swoje zainteresowania, talenty na miarę swoich możliwości. W nowym roku szkolnym czeka nas wiele nowych wyzwań i zmian w tym egzamin ósmoklasisty.

Czytaj więcej: Klasa 8E

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.