Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Klasy 2012/2013

Klasa I A Nasz klasa co dwa tygodnie bierze udział w zajęciach teatralno plastycznych w MDK-u. Podczas tych zajęć bawimy się, uczymy się tekstów i wykonujemy ciekawe prace plastyczne. Uczestniczymy także w warsztatach filmowych. Odwiedziliśmy Teatr Lalki i Aktora, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. ”O czym szumią wierzby, bitwa o ropuszy dwór”.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 1A

Klasa I B Klasa liczy 27 uczniów. Na co dzień uczymy się w sali nr 14. Staramy się czas nauki szkolnej spędzać barwnie i interesująco. Wiadomo, że najlepiej zapamiętuje się to czego się samemu doświadczy. Od pierwszych chwil uczymy się z naszych ciekawych i bogato ilustrowanych książek  i ćwiczeń.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 1B

Klasa II A Witamy wszystkich i z przyjemnością się przedstawiamy. Od września jesteśmy uczniami klasy II A. Spotkaliśmy się w nowym budynku szkoły, bardzo nam się tu podoba. Naszą wychowawczynią jest pani Sonia Dzięciołowska.

 

  

 

Czytaj więcej: Klasa 2A

W tym roku szkolnym przeszliśmy do nowego budynku i od razu od początku pięknie udekorowaliśmy naszą klasę. Oczywiście pomoc Rodziców była nieoceniona. Już zdążyliśmy się przyzwyczaić.  Pod koniec miesiąca hucznie obchodziliśmy Dzień Chłopaka – chłopcy dostali od nas bukiety zrobione ze słodkości i moc  szczerych życzeń.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 2B

Klasa II C Witamy to my klasa II „c” Nasza wychowawczynią jest pani Małgorzata Suchorska. W tym roku szkolnym odeszła od nas nasza koleżanka Paulina ale doszedł nowy kolega Mateusz. W klasie jest 11 chłopców: Patryk, Michał, Michał, Kacper, Paweł, Paweł, Arek, Łukasz, Bartek, Mateusz, Antek i 12 dziewczynek: Kasia, Emma, Zuzia, Zuzia, Oliwia, Martyna, Dominika, Malwina, Kinga, Sonia, Ewa i Emilia. Mamy już samorząd klasowy na przewodniczącą klasy wybraliśmy Kingę.  

 

 

Czytaj więcej: Klasa 2C

Klasa III A Witamy w trzeciej klasie. Tym razem wyjątkowo oczekiwaliśmy  rozpoczęcia roku szkolnego, bo przecież spotkaliśmy się w nowym budynku. Bardzo nam się tu podoba i szybko zabraliśmy się do nauki.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 3A

Klasa III B Jesteśmy już w klasie III. We wrześniu byliśmy w Bierkowicach na lekcji o pieczeniu chleba. Dowiedzieliśmy się jak kiedyś wypiekano chleb. Mieliśmy okazję sami upiec sobie bułeczki  które potem ze smakiem zajadaliśmy ze smalcem. Zwiedziliśmy też budynek dawnej szkoły. Zobaczyliśmy w jakich warunkach uczyły się dawniej dzieci.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 3B

Klasa IV A W naszej klasie jest 23 uczniów, 12 chłopców i 11 dziewczyn. Wśród nas jest: Agnieszka, Ania, Adam, Grzegorz, Jakub,  Jan, Joanna, cztery Julie, Krzysztof, Laura, Maciej, Maria, Marcel, Michał, Oliwier, Przemek, Sebastian, Tomasz, dwie Wiktorie. Naszą wychowawczynią jest p. Dorota Polit- Szczotka.

 

  

 

Czytaj więcej: Klasa 4A

Klasa IV B Nasza klasa liczy 23 uczniów. W naszym zespole jest 11 dziewczynek  i  12 chłopców. Wszyscy bardzo się lubimy. Jesteśmy zgraną klasą. Razem jeździmy na  rajdy. Zwiedzamy ciekawe miejsca. Naszą wychowawczynią jest Pani Elżbieta Pasternak.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 4B

W naszej klasie uczy się  uczniów. Jesteśmy zgranym zespołem 14 dziewcząt i 13 chłopców. Naszym wychowawcą jest pan Krzysztof Falkowski nauczyciel w-f. Mamy dużo zainteresowań, szczególnie sportowych. Chłopcy grają w koszykówkę, piłkę ręczną i piłkę nożną.  Dziewczęta lubią tańczyć i uczą się języków obcych. Mamy też w klasie wielbicieli książek i silną grupę osób utalentowanych artystycznie.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 5A

Klasa V B w tym roku szkolnym liczy 25 osób. W tym 13 dziewczynek i 12 chłopców. Naszą wychowawczynią jest pani Ludwina Gordon. Przewodniczącym klasy został Krzysiek, jego zastępcą Weronika, a skarbnikiem Zuzia. Zdążyliśmy się już zadomowić w nowej szkole i w nowej sali.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 5B

Klasa V C Od początku tego roku szkolnego jest nas aż 27 uczniów. W tym 13 dziewczynek i 14 chłopców. Mamy dwie nowe koleżanki – Małgosię i Julię. Wychowawczynią jest pani Katarzyna Gogolok, która uczy nas języka polskiego i angielskiego.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 5C

Kasa VI A Wychowawca Urszula Bartczak. Klasa liczy 26 uczniów, 12 chłopców i 14 dziewcząt. Wszyscy to artystyczne dusze. Angażujemy się w wiele projektów na terenie naszej szkoły i poza nią. Naszą mocną stroną są klasowe przedstawienia teatralne, w których każdy znajduje rolę dla siebie. Lubimy się dobrze bawić i wciągamy do zabawy innych.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 6A

Klasa VI B Hej to my klasa 6b! Ostatni rok w naszej Jedynce rozpoczęliśmy w nowym budynku szkolnym przy ulicy Reymonta. Naszą wychowawczynią trzeci już rok jest pani Iwona Dulas. Klasa liczy 24 osób. W tym 12 dziewczynek i 12 chłopców. Dziewczyny to: Kamila, Marysia, Ania, Aga, Emilka, Gosia, Daniela, Weronika, Jagoda, Karolina, Ola i Sara, a chłopcy to: sześciu Kubów, trzech Kacprów oraz Michał, Marcin i Marcel.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 6B

Klasa VI C Witamy wszystkich na naszej klasowej stronie internetowej! Jesteśmy już w klasie szóstej. Naszą wychowawczynią jest pani Katarzyna Trojanowska, która uczy nas historii. Nasza klasa liczy 24 uczniów. Wśród nas jest dwanaście dziewczynek i dwunastu chłopców.

 

  

 

Czytaj więcej: Klasa 6C

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2024 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.