Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Klasy 2014/2015

Klasa 1A. Klasa Ia. Nasza klasa liczy 22 uczniów. Mamy 11 dziewczynek i 11 chłopców. Wychowawczynią naszą jest pani Donata Kluba. Lubimy wspólnie się uczyć i bawić. Poznajemy świat poprzez działanie. Uczestniczymy w zajęciach na basenie oraz uczęszczamy na Akademię Filmową. 

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 1A

Klasa 1B. Nasza klasa I B liczy 22 uczniów, jest w niej 12 dziewczynek i 10 chłopców. Na początku nie wiedzieliśmy, jak to będzie w szkole. Jedni bardzo się cieszyli, inni trochę mniej. Okazało się, że nie jest tak źle.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 1B

Klasa 1C. 1 września 2014 roku jako uczniowie klasy 1C rozpoczęliśmy naszą przygodę ze szkołą. W naszej klasie jest 12 dziewczynek i 11 chłopców. Są to: Amelka, Gabrysia, Marlenka, Nela, Malwinka, Nikola, Justynka, Agnieszka, Martynka, Ala, Ada, Oliwia, Mateusz, Szymon, Sylwester, Niko, Mateusz, Kuba, Paweł, Julian, Maciek, Paweł Olivier. Nasza wychowawczynią jest Małgorzata Suchorska.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 1C

Klasa 1D to my: nasza pani Krysia Gilman, 10 dziewczynek i 12 chłopaków. W szkole poznajemy literki i cyferki, uczymy się czytać i liczyć, odkrywamy przyrodę. Mamy zajęcia komputerowe. W każdą środę chodzimy na basen – czujemy się jak ryby w wodzie.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 1D

Klasa 2A. Jesteśmy już w klasie drugiej. Miło  spotkać się z po wakacjach z kolegami i koleżankami. Rok szkolny zapowiada się bardzo pracowicie. Ciekawe co nas czeka w tym roku szkolnym ? Nasz klasa liczy 22 uczniów.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 2A

Klasa 2B. Witamy w drugiej klasie! Po długich wakacjach nareszcie spotkaliśmy się z naszymi kolegami i koleżankami. Powitaliśmy nową koleżankę – Małgosię i dowiedzieliśmy się, że do innej szkoły odszedł nasz kolega Mateusz. Jest nas nadal 24 uczniów w klasie.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 2B

 

Klasa 2C Witamy! Jesteśmy już w drugiej klasie! Rok szkolny zapowiada się bardzo pracowicie.  Od września w naszej klasie zaszło kilka zmian. Aktualnie klasa liczy 23 osoby: 8 dziewczynek i 15 chłopców. W skład samorządu klasowego weszły dziewczyny:Wika Klimaszewska przewodnicząca i Kinga Jonczyk zastępca. Naszą wychowawczynią jest p. Ewelina Rapacz. Jesteśmy zgraną i żywą klasą. Czasem trochę niesforną, ale wszyscy bardzo się lubimy i pilnie się uczymy.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 2C

Klasa 3A.  W nowym roku szkolny, jako uczniowie klasy III a. W tym roku szkolnym doszedł do nas uczeń Wojtek, a odszedł Wiktor. Nasz klasa liczy teraz 25 uczniów. Przed nami coraz cięższa praca, bo jesteśmy już trzecioklasistami.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 3A

Klasa 3B. Klasa III b liczy dwudziestu czterech uczniów, w tym czternastu chłopców i dziesięć dziewczynek. Wtym roku, oprócz zajęć w sali lekcyjnej, klasa uczęszcza na zajęcia artystyczne do Młodzieżowego Domu Kultury, na naukę pływania w Akwarium oraz na warsztaty w Galerii Sztuki Współczesnej. Klasa bywa również w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczestniczymy w projekcie „Akademia Filmowa” raz w miesiącu oglądamy wartościowe filmy poprzedzone interesującym komentarzem. Mamy dużo pracy przygotowując się do kolejnego etapu edukacji. Mimo to staramy się uczestniczyć we wszystkich akcjach organizowanych w szkole.

 

Czytaj więcej: Klasa 3B

Klasa 4A. Klasa IV a. Rok szkolny 2014/2015 przynosi zmiany: wychowawcą zostaje Pani mgr Bożena Łysiak, która w naszej szkole prowadzi zajęcia z W-F.  Uczennice: Julia, Wanessa, Wiktoria, Dominika, Alicja, Julia, Klaudia, Joanna, Julia i Zuzanna. Uczniowie: Tymon, Michał, Damian, Andrzej, Andrzej, Maciej, Emil, Aaron, Oliwier i Wojciech. Wszyscy razem zamierzamy ten rok wykorzystać najlepiej jak umiemy. Przyjaźń, zgranie i wyniki!

 

 

Czytaj więcej: Klasa 4A

Klasa 4B. Witamy wszystkich na naszej stronie! Jesteśmy już w klasie czwartej. Naszą wychowawczynią jest pani Iwona Dulas. Klasa liczy 24 uczniów. W tym 12 dziewczynek i 12 chłopców. Dziewczyny to: Dagmara, Angelika, Patrycja, Weronika, Marta, Zuzia, Julka, dwie Ole i trzy Madzie, a chłopcy to: Paweł, Piotrek, Tomek, Wiktor, Kuba, Oskar, Mateusz, Edgar, Dominik, Sylwester i dwóch Przemków. Jesteśmy zgraną i radosną klasą. Lubimy się uczyć i chodzić do szkoły. Przed nami czwarta klasa, nowi nauczyciele, nowe przedmioty, dużo pracy, ale mamy nadzieję, że wszystko nam się uda na sześć, czego sobie i innym uczniom życzymy!

 

Czytaj więcej: Klasa 4B

Klasa 4C. Nasza klasa liczy 23 uczniów: 11 dziewcząt i 12 chłopców. Wychowawczynią jest p. Urszula Bartczak. Zaraz na początku roku szkolnego zorganizowaliśmy wybory do samorządu klasowego. Przewodniczącym klasy został Michał Branicki, wice-przewodniczącą Sonia Rup. Posadę skarbników dostali: Dominika Kmiotek i Antek Matula. Naszym głównym redaktorem strony internetowej został Łukasz Kołodziej. Postępy w czytaniu sprawdza łącznik z biblioteką szkolną–Martyna Kłobut.

 

Czytaj więcej: Klasa 4C

Klasa 5A. Przed nami nowy rok szkolny, nowe obowiązki, wyzwania, trudności, sukcesy i przyjemności. W naszej klasie jest 24 uczniów – 14 chłopców i 10 dziewcząt, z których połowa to Wiktorie. Naszym wychowawcą jest pani Ewa Holc, z którą w dalszym ciągu odkrywamy tajniki przyrody.  Wybraliśmy nowy samorząd klasowy. Funkcję przewodniczących pełnią Julia Kamforowska i Kuba Leszczyński. Skarbnikami są Ania Gnot i Tytus Łysiak, a łącznikami z biblioteką – Michał Marciniak i Tomek Konon. Gratulujemy i liczymy na rzetelne wypełnianie swoich obowiązków.

 

Czytaj więcej: Klasa 5A

Klasa 5B Witajcie w piątej klasie! W nowym roku szkolnym naszą wychowawczynią nadal jest pani Iwona Kępczyńska, ale za to stan klasy się zmienił. Ubyło nam dziewcząt, odeszły Oliwia, Milena i Ewelina. Mimo wszystko wciąż jesteśmy najliczniejszą klasą w szkole 26 uczniów. Mamy nadzieję wytrwać w niezmienionym składzie do  końca szóstej klasy. Trzymajcie za nas kciuki!

 

 

Czytaj więcej: Klasa 5B

Klasa 6A.  NASZA ZWARIOWANA KLASA przyjęła w tym roku nową koleżankę – Joasię G. Nie zmieniliśmy się za wiele, kilka procent spoważniało, kilka odwrotnie. Zostało nam 10 miesięcy wspólnego bytowania.
 

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 6A

Klasa 6B. To już szósty rok razem. Nasza klasa liczy 24 uczniów (12 dziewcząt i 12 chłopców). Trochę wyrośliśmy. Przed nami dużo nauki. W kwietniu piszemy nasz pierwszy poważny „egzamin szóstoklasisty”.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 6B

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.