Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Klasy 2013/2014

KLASA 1A Jesteśmy w klasie I a. Bardzo podoba nam się w szkole. Chodzimy na różne ciekawe zajęcia, na basen. Staramy bawić się zgodnie i pilnie się uczyć. Raz w tygodniu uczęszczamy na zajęcia na basenie. Pan instruktor uczy nas pływać strzałką i delfinem. Jest bardzo wesoło. Robimy postępy i mamy nadzieję że w przyszłym roku będziemy już pływać na dużym basenie.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 1A

Klasa 1B WITAMY W SZKOLE! Jesteśmy już uczniami. W czasie uroczystego rozpoczęcia naszego pierwszego roku szkolnego   poznaliśmy naszą  nową szkołę,  panią wychowawczynię ,p. Sylwię Chudalla oraz nowych kolegów. Po  niewielkich roszadach jest nas w klasie 24-13 chłopców i 11 dziewczynek.  W szkole jest super-bardzo  nam się podoba nowa rola „tropicieli wiedzy”.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 1B

Klasa 1C Naszą wychowawczynią jest Aleksandra Raniczkowska. Zajęcia komputerowe prowadzi Pani Danuta Górska, a religii uczy nas Siostra Sara.  Jest nas 25 w tym 9 bardzo rozsądnych dziewczynek i 16  bardzo kreatywnych chłopców. W takim składzie nie można się nudzić  i zawsze jest bardzo wesoło. Jesteśmy fajną  i zgraną klasą. Lubimy chodzić do szkoły , w trudnych chwilach zawsze możemy liczyć na pomoc nauczycieli lub starszych kolegów. Podczas ślubowania na  ucznia  obiecaliśmy, że będziemy pilnymi uczniami.  Czasami trochę rozrabiamy, ale w nauce jesteśmy bardzo pilni.

Czytaj więcej: Klasa 1C

Klasa 2A W nowym roku szkolny, jako uczniowie klasy II nadal uczestniczymy w zajęciach na basenie, gdzie ćwiczymy pod okiem instruktora pływania pana Jana Bryniaka, niektóre dzieci już coraz lepiej pływają. Uczestniczymy w zajęciach teatralnych w MDK-u. Przygotowujemy nowe przedstawienie. Przystąpiliśmy do projektu „Nowe horyzonty edukacji filmowej”. Uczestniczymy w warsztatach raz w miesiącu.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 2A

Klasa 2B Nasza Klasa wita! Jesteśmy już drugoklasistami, czyli na półmetku wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Od września w Naszej klasie zaszło kilka zmian. Odeszło paru naszych kolegów i koleżanek, za to dwóch „nowych” do nas dołączyło. Aktualnie jest nas 22 uczniów: 10 dziewczynek i 12 chłopców. Nasza Wychowawczyni Pani Ludmiła Sobolewska odeszła na zasłużony, roczny odpoczynek, a jej miejsce tymczasowo zajęła Pani Anna Dąbrowska, która aktualnie pełni obowiązki wychowawcy klasy.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 2B

Klasa 3A Hej! Jesteśmy już w trzeciej klasie. Klasa liczy 22 uczniów, 11 dziewczynek i 11 chłopców. W skład naszego samorządu klasowego weszły dziewczyny: Ala Machalska – przewodnicząca i Martyna Frankowicz – zastępca. Nasza wychowawczynią jest p. Donata Kluba. Rok szkolny zapowiada się bardzo pracowicie. Będziemy kontynuować naukę pływania na basenie oraz uczęszczać na liczne zajęcia pozalekcyjne. Będziemy wspólnie spędzać miło i bezpiecznie czas.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 3A

Klasa 3B Jesteśmy już w trzeciej klasie, aż się nie chce wierzyć, tak szybko zleciało. Teraz czas zabrać się do pracy. Jak zwykle zadbaliśmy o naszą salę, żeby nam się milo pracowało zasadziliśmy wrzosy i udekorowaliśmy naszymi pracami plastycznymi.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 3B

Klasa 3C Witamy! Jesteśmy już najstarszymi pośród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Chodzimy do 3 c w takim samym gronie jak w poprzedniej klasie. Jest nas 25 uczniów, 13 dziewczynek i 12 chłopców. Naszą szkolną przygodą kieruje wychowawczyni Małgorzata  Suchorska. We wrześniu wybraliśmy samorząd klasowy w składzie: Kasia, Ewa i Michał. Klasa trzecia stawia przed nami wiele wyzwań. Postaramy się przede wszystkim dobrze przygotować do testu trzecioklasisty.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 3C

Klasa 4A To my – klasa 4a! Jest nas aż dwudziestu siedmiu: 15 chłopców i 12 dziewczynek, w tym aż połowa to Wiktorie. Naszą wychowawczynią jest pani Ewa Holc, z którą także odkrywamy tajemnice przyrody. Przewodniczącymi klasy są Tytus Łysiak i Michał Radziwoń, a nad finansami będzie czuwać Wiktoria Roszczak. Czeka nas wiele zmian, nowi nauczyciele i nowe przedmioty. Przed nami ciekawy rok, dużo nowych wyzwań i atrakcji.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 4A

Klasa 4B Witamy na naszej stronie! Nasza klasa jest najliczniejszą w szkole-29 uczniów. Podczas wakacji przybyły nam 3 dziewczynki i 3 chłopców. Naszą wychowawczynią została Pani Iwona Kępczyńska, która jest nauczycielem języka angielskiego.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 4B

Klasa 5A Nasza 5A chyba najbardziej rozrywkowa klasa, nikt się w niej nudzi – nawet nauczyciele. Jest nas dwadzieścioro dwoje. Przeważają dziewczyny, chłopców jest dziesięciu. Najpopularniejsze imię to Julia i Wiktoria, jest i Agnieszka, Asia, Marysia, Julita, Ania oraz Laura. Męską płeć reprezentują Oliwier, Maciek, Kuba, Michał, Adam, Jan, Marcel. Krzyś, Grześ i Przemek. Naszą wychowawczynią jest p. Dorota.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 5A

Klasa 5B Klasa 5b liczy 23 uczniów (12 dziewcząt i 11 chłopców). Jesteśmy zgraną klasą. Bardzo lubimy się. Nasi uczniowie często reprezentują szkołę w zawodach sportowych. W klasie mamy uczniów, którzy tańczą, grają na instrumentach. Aktywnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Bierzemy udział w rajdach i wycieczkach. Przed nami rok szkolny 2013/2014 i nowe wyzwania.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 5B

Klasa 6A W naszej klasie uczy się 25 uczniów. Jesteśmy zgranym zespołem 12 dziewcząt i 13 chłopców. Naszym wychowawcą jest pan Krzysztof Falkowski nauczyciel w-f. Mamy dużo zainteresowań, szczególnie sportowych. Przewodniczącą naszej klasy jest Ania Meszko, zastępca: Grześ Janecki, skarbnik: Paweł Kolczyk. Chłopcy grają w koszykówkę, piłkę ręczną i piłkę nożną.  Dziewczęta lubią tańczyć i uczą się języków obcych.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 6A

Klasa 6B W tym roku szkolnym 2013/2014 klasa VIb liczy 24 uczniów: 12 dziewcząt i 12 chłopców. Naszym wychowawcą jest pani Ludwina Gordon. W skład samorządu klasowego weszły trzy nasze koleżanki: Weronika, Paulina i Sabina. Rok szkolny 2013/2014 to dla nas ostatni rok  w „jedynce”. Mamy nadzieję, że będzie szczególny.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 6B

Klasa 6C To my, klasa VI c. W tym roku jest nas 25 i już jesteśmy najstarsi w szkole. Naszą wychowawczynią jest p. Katarzyna Gogolok. Cały czas myślimy o zbliżającym się egzaminie klas VI, który w tym roku wypada 1 kwietnia. Jesteśmy nadal bardzo wesołą i roześmianą gromadką, która już niebawem będzie musiała się rozstać.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 6C

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2024 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.