Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Klasy 2015/2016

KLASA 1A. We wrześniu odwiedził nas pracownik Straży Miejskiej. Celem spotkania było omówienie sytuacji bezpiecznego zachowania się w szkole i poza nią. Pani opowiadała nam, o bezpiecznej drodze do szkoły. Dzieci z naszej klasy wypowiadały się na temat swojej drogi do szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię i bezpiecznym zachowaniu się podczas spotkania z nieznajomymi.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 1A

Klasa 1B. Poznajemy świat poprzez działanie. Uczestniczymy w zajęciach na basenie oraz uczęszczamy na Akademię Filmową. W szkole poznajemy literki i cyferki, uczymy się czytać i liczyć, odkrywamy przyrodę. Mamy ciekawe zajęcia komputerowe.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 1B

Klasa 1C. Jesteśmy klasą 1 c. 1 września 2015r. rozpoczęliśmy swoją przygodę ze szkołą. Nasza klasa liczy 24 uczniów: 11 dziewczyn i 13 chłopców. Spotykamy się codziennie w sali nr 17, gdzie wspólnie poznajemy świat liter i liczb. Lubimy razem spędzać czas na zabawie, nauce i śpiewie. Ćwiczymy także nasze ciała na zajęciach sportowych i pływalni

 

 

Czytaj więcej: Klasa 1C

Klasa 1D. W roku szkolnym 2015/2016 rozpoczęliśmy naukę w klasie pierwszej, nasza klasa liczy 24 uczniów. Lubimy wspólnie się uczyć i bawić. Poznajemy świat poprzez działanie. Uczestniczymy w zajęciach na basenie.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 1D

Klasa 1E. Oto 1e. W klasie jest 12 dziewczynek i 11chłopców. Uczniowie są bardzo wesoli i żywi. Lubią zabawę pod każdą postacią. Chętnie przychodzą do szkoły i zdobywają nową wiedzę. W szkole poznajemy literki i cyferki, uczymy się czytać i liczyć, odkrywamy przyrodę.

  

  

 

Czytaj więcej: Klasa 1E

Klasa 2A. Hura… jesteśmy już w drugiej klasie. Po wakacjach nareszcie spotkaliśmy się z koleżankami, kolegami oraz naszą Panią. Powitaliśmy również nowych uczniów Oresta i Nataszę. Cieszymy się bardzo, że jesteśmy już w drugiej klasie. Mamy zamiar pilnie się uczyć i miło spędzać czas. 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 2A

Klasa 2B. 1 września rozpoczęliśmy naukę w klasie drugiej. Troszkę było nam smutno, że skończyły się wakacje, ale stęskniliśmy się za Panią i koleżankami oraz kolegami. Jesteśmy już starsi i możemy teraz pomagać pierwszaczkom.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 2B

Klasa 2C. Oto my klasa 2 c W nowym roku szkolnym jest nas Az 24 uczniów, 12 dziewczynek i 12 chłopców. Od 1 września mamy nowego kolegę Olka, który przyjechał do nas aż z Ukrainy. Na lekcjach jest bardzo wesoło, wakacje się skończyły i wszyscy z ochotą chodzimy do szkoły.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 2C

Klasa 2D. W naszym zespole klasowym jest 10 uroczych dziewczynek i 12 przystojnych chłopaków. Naszą wychowawczynią jest pani Krysia Gilman. Na początku roku opracowaliśmy  kodeks naszej klasy i staramy się przestrzegać wszystkich jego punktów. W tym roku raz w tygodniu bierzemy udział w zajęciach na basenie pod czujnym okiem instruktora. Wychodzimy również do kina, muzeum, teatru, MDK-akademie filmowe. Bierzemy udział w konkursach i mamy laureatów. Jesteśmy fajną zgraną klasą, jak mamy jakieś problemy natychmiast im zaradzamy. Przed nami wiele fajnych wyjść i wycieczek.

 

Czytaj więcej: Klasa 2D

Klasa 3A. Jesteśmy już w klasie trzeciej. Bardzo szybko mija czas. Do naszej klasy doszedł nowy uczeń Piotr. Musimy przyłożyć się do nauki bo czeka nas egzamin trzecioklasisty.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 3A

Klasa 3B. Witamy się ponownie. Jesteśmy już w trzeciej klasie. Po wakacjach spotkaliśmy się w tym samym gronie. Jest nas nadal 24 w klasie. Miło jest powspominać wakacje, ale już od początku zabieramy się porządnie do nauki i oczywiście kontynuujemy zajęcia, w których braliśmy udział w poprzednich latach.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 3B

Klasa 3C. Aż się nie chce wierzyć, ale jesteśmy już w trzeciej klasie. Trochę wyrośliśmy. Przed nami wiele wyzwań i nasz pierwszy poważny „egzamin trzecioklasisty”. Czas zabrać się do pracy. Postaramy się jak najlepiej przygotować do testu.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 3C

Klasa 4A. Klasa 4a liczy 26 uczniów (12 dziewczynek i 14 chłopców). To pierwszy rok po „nowemu”- jeden nauczyciel nie wystarczy. Przed nami wiele pracy. Nad wszystkim czuwać będzie nasza wychowawczyni pani Elżbieta Pasternak. Wybraliśmy samorząd klasowy. Przewodniczącym został Paweł, zastępcą Kuba, a finansami zajmie się Julka.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 4A

Klasa 4B liczy 23 uczniów. Mamy w klasie 9 uroczych dziewczyn i 14 przystojnych chłopaków. Stanowimy zgrany zespół,  nad którym czuwa wychowawczyni pani Katarzyna Trojanowska. Interesujemy się sportem i muzyką. Naszym przewodniczącym jest Lukas Nowak, zastępcą Żaneta Dorda, a skarbnikiem Mateusz Górny.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 4B

Klasa 5A. W nowym roku szkolnym 2015/2016 jest 23 uczniów. Trzynastu chłopców i 10 dziewczynek. Od października mamy 3 nowych kolegów. Staszek i Władek przyjechali do nas z Ukrainy, zaś Oskar z Poznania. Postaramy się aby czuli się dobrze w naszej klasie.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 5A

Klasa 5B. Witamy wszystkich na stronie naszej klasy! Naszą wychowawczynią jest pani Iwona Dulas. W klasie jest 11 dziewczyn i 12 chłopców. Dziewczyny to: Dagmara, Angelika, Patrycja, Weronika, Marta, Zuzia, Julka, Ola i trzy Madzie, a chłopcy to: Paweł, Piotrek, Tomek, Wiktor, Kuba, Oskar, Mateusz, Edgar, Dominik, Sylwester i dwóch Przemków. Jesteśmy zgraną i wesołą klasą. Lubimy chodzić do szkoły. Przed nami nowy rok szkolny, nowe wyzwania i mamy nadzieję, że wszystko uda nam się na sześć!

 

Czytaj więcej: Klasa 5B

Klasa 5C. Nasza klasa liczy 24 uczniów. Trzynastu chłopców i jedenaście dziewcząt. Naszą wychowawczynią jest p. Urszula Bartczak. W skład samorządu szkolnego wchodzą: Przewodnicząca: Dominika Kmiotek, Z-ca Przewodniczącego: Martyna Kłobut, Skarbnicy: Sonia Rup, Antoni Matula. Jeden z chłopców uczy się indywidualnie w domu. Kiedy dobrze się czuje jeździ z nami na wycieczki a czasami odwiedza nas w szkole. W zeszłym roku jeden uczeń od nas odszedł, ale od września mamy już nowego kolegę Dawida. Od razu go polubiliśmy i szybko stał się częścią naszej gromadki.

 

Czytaj więcej: Klasa 5C

Klasa 6A. Jest nas w klasie dwadzieścia troje. To już ostatni rok w „Jedynce”! Przed nami dużo pracy i masa nowych wyzwań.  W tych trudnościach i przyjemnościach życia szkolnego  towarzyszyć nam będzie nasza pani wychowawczyni Ewa Holc. Wybraliśmy już w wyborach klasowych samorząd klasowy. Przewodniczącymi klasy zostali Tytus i Julia, a finansami klasowymi zajmować się będą dwie skarbniczki – Wiktorie.

 

 

Czytaj więcej: Klasa 6A

Klasa 6B. Witamy w klasie VIb! To już nasz ostatni rok razem. Nadal jest nas 26, a naszą wychowawczynią pozostaje Pani Iwona Kępczyńska. Nowy rok szkolny powitaliśmy z  mocnym postanowieniem poprawy naszych wyników, bo przecież szósta klasa to nie przelewki.

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 6B

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.