Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Klasy 2021/2022

W wrześniu dzieci rozpoczęły naukę w naszej szkole. Podczas inauguracji roku szkolnego 2021/2022 odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej szkolnej społeczności.

Od połowy września bierzemy udział w zajęciach na pływalni. Dzieci uczą się pływać pod opieką instruktora. Zajęcia na basenie są ważnym uzupełnieniem zajęć z wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej. Podstawowe korzyści wynikające z uczęszczania na zajęcia z nauki pływania to poprawa kondycji i koordynacji ruchowej, a także wspieranie pracy stawów i mięśni. Zajęcia takie dają dzieciom również dużo radości.

We wrześniu również odbyły się zajęcia integrujące zespół klasowy. Rozmawialiśmy na temat szacunku wobec uczniów i nauczycieli, jak również o tolerancji.

Świętowaliśmy w klasie Dzień Chłopaka, wtedy chłopcy dostali prezenciki i wspólnie się bawiliśmy.

Uczestniczyliśmy w zajęciach bibliotecznych. Dzieci brały udział w „głośnym czytaniu”, a także były pasowane na czytelnika naszej szkolnej biblioteki.

Czytaj więcej: Klasa 1A

Jest nas 25. 15 chłopaków i 10 dziewczynek, więc czasami bywa głośno, ale zawsze jest wesoło. Naszą szkolną mamą jest Pani Joanna Graczyk. Często przymyka oko na nasze wybryki. W codziennych trudach wkładania wiedzy do naszych głów pomaga jej Pani Katarzyna Pietryk.

Co dwa miesiące uczestniczymy w zajęciach w ramach projektu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Odbywają się one w MDK. Są to ciekawe pogadanki oraz projekcje filmów na określony temat. Ostatnio byliśmy na seansie filmu „Pan Patyk i morski potwór”.
Na początku roku braliśmy udział w zajęciach muzycznych w Filharmonii Opolskiej. Bardzo nam się podobało. Dowiedzieliśmy się, co to jest rytm, mieliśmy okazję dotknąć prawdziwych instrumentów, a nawet na nich zagrać. Bardzo nam się podobało!

Czytaj więcej: Klasa 2A

Witaj druga klaso!
Po wakacjach spotkaliśmy się w szkolnych ławkach, pełni entuzjazmu i zapału do nauki i zabawy. W naszej klasie 2b jest 25 uczniów, 10 dziewczynek i 15 chłopców. Wychowawczynią jest Pani Donata Kluba.

Czytaj więcej: Klasa 2B

Nasza klasa z radością wróciła po wakacjach do szkoły. Musimy już skoncentrować się na porannym wstawaniu i systematycznej pracy. Od września uczestniczymy w zajęciach teatralnych w MDK i przygotowujemy spektakl, który będzie podsumowaniem naszych zajęć. Teatr to przede wszystkim rozwijanie pewności siebie, wyobraźni oraz wiedzy. W ramach tego projektu zorganizowane są też zajęcia plastyczne.

Czytaj więcej: Klasa 3A

Jesteśmy już uczniami klasy trzeciej. Jest nas obecnie 27 – 14 dziewczynek i 13 chłopców. Bardzo lubimy przebywać we własnym gronie. Od początku chcemy też solidnie zabrać się do nauki. W tym celu mieliśmy zorganizowane zajęcia terapeutyczne, poruszające tematykę „Motywacji do nauki”.

W tym semestrze kontynuujemy poszerzanie naszych umiejętności nie tylko na zajęciach w szkole, ale także poza nią. Systematycznie, co tydzień, uczęszczamy na zajęcia teatralne do MDK, podczas których przygotowujemy przedstawienie „Lokomotywa”, ucząc się właściwej dykcji i oswojenia ze sceną. To przedstawienie chcemy pokazać swoim najbliższym.

Również co tydzień korzystamy z lekcji pływania, które organizowane są na krytej pływalni „Akwarium”. Pod okiem instruktorów doskonalimy tam swoje umiejętności pływackie.

Co dwa miesiące uczestniczymy w zajęciach w ramach projektu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Odbywają się one w MDK. Są to ciekawe pogadanki oraz projekcje filmów na określony temat.

Czytaj więcej: Klasa 3B

Od września uczymy się w klasie 4A, która obecnie liczy 25 uczniów (14 dziewcząt i 11 chłopców). Oprócz zdobywania nowych wiadomości i umiejętności dużo u nas się dzieje.
Chętnie bierzemy udział w akcjach prowadzonych przez Samorząd Uczniowski, gdzie mamy naszą przedstawicielkę.
Z okazji Dnia Chłopaka dziewczyny przygotowały prezenty dla swoich klasowych kolegów.
W październiku nasza klasa pojechała do Bajki Pana Kleksa w Katowicach. Każdy rozwiązał wiele ciekawych zadań związanych z książkowymi bohaterami oraz uczestniczył w warsztatach ekologicznych.
W grudniu z okazji Mikołajek dostaliśmy słodkie upominki.

Witajcie!
To my, klasa 4b. Od tego roku uczymy się w nowej sali i na nowym piętrze. Nasz skład się nie zmienił – jest nas nadal 23 – 12 dziewcząt i 11 chłopców. Mamy nowe przedmioty i dużo nauki. Lekcje odbywają się nie tylko w ławkach. Jesteśmy chętni do nauki i do zabawy. Mamy swoich przedstawicieli w Samorządzie Szkolnym.
Naszą wychowawczynią jest Pani Katarzyna Gogolok.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Klasa 4B

Witamy wszystkich na stronie naszej klasy!
Jesteśmy już w klasie piątej.
Naszą wychowawczynią jest Pani Iwona Dulas.
Klasa liczy 25 uczniów: 13 dziewczyn i 11 chłopców.
Dziewczyny to: Laura, Veronika, Iga, Martyna, Ola, Kasia, trzy Julki, dwie Maje i dwie Oliwie, a chłopcy to: Jasiek, Jeremi, Karol, Miłosz, Igor, Borys, Staszek, Leszek, dwóch Michałów i dwóch Tomków. Jesteśmy zgraną i wesołą klasą. Lubimy chodzić do szkoły. Przed nami nowy rok szkolny, nowe wyzwania i mamy nadzieję, że wszystko uda nam się na sześć!

Czytaj więcej: Klasa 5A

PRZEDSTAWIENIE „WIELKIE MI COŚ
W dniu 22 września 2021 r. poszliśmy do Teatru Lalki i Aktora na przedstawienie „Wielkie mi coś”. Słoń i Ziarenko Piasku wyruszają w niezwykłą, pełną przygód i wrażeń podróż. Podróż ta każdemu z Nich przynosi coś innego.
Zobaczyliśmy pełną humoru, ciepłą opowieść o przyjaźni, nadziei i o tym, że każdy z nas jest ważny i stworzony do rzeczy wielkich – bez względu na to, czy jest ogromnym Słoniem czy też Najmniejszym Ziarenkiem Piasku.

Czytaj więcej: Klasa 5B

Nasza klasa liczy 17 uczniów. Pięciu chłopców i dwanaście dziewcząt.
Dziewczyny to: Hania, Laura, Marcelina, Basia, Iza, Ola, dwie Natalie, dwie Zosie i dwie Julie.
Chłopcy: Leonard, Bartłomiej, Milan, Mateusz i Adam.
W listopadzie nasza klasa razem z klasą 6b wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Muzeum Śląska Opolskiego „Powstanie herbu Polski”. Podczas warsztatów wysłuchaliśmy wykładu na temat powstania herbu Polski, braliśmy udział w konkursie, a także własnoręcznie wykonaliśmy kotyliony patriotyczne tj. kokardy narodowe.

Czytaj więcej: Klasa 6A

Nasza klasa liczy trzynastu uczniów. To szczęśliwa trzynastka – panuje u nas wspaniała atmosfera, jesteśmy zgranym zespołem i chętnie spędzamy razem czas.
Uwielbiamy seanse filmowe w kinie, z okazji Dnia Chłopaka wybraliśmy się więc na zabawny film o przyjaźni chłopca z czworonożnym pupilem pt. „Jak rozmawiać z psem”.
W listopadzie odwiedziliśmy Muzeum Śląska Opolskiego. Poznaliśmy tam historię polskich symboli narodowych i wzięliśmy udział w konkursie na ten temat. Podczas przygotowanych dla nas warsztatów mieliśmy możliwość własnoręcznego przygotowania kotylionów. Wizyta w muzeum bardzo nam się podobała. Na pewno tam wrócimy!

Czytaj więcej: Klasa 6B

Witamy
To my wesoła klasa 7A.
Stan klasy w tym roku powiększył się i teraz jest nas 22 osoby. W tym roku dołączyli do nas Viktoria, Julianna i Kuba. Mamy nadzieję, że nowi uczniowie będą się w naszej klasie czuli bardzo dobrze. Naszą Wychowawczynią niezmiennie jest Aleksandra Raniczkowska. Znamy się bardzo dobrze i dobrze czujemy się w swoim towarzystwie. Wiemy, że nachodzący rok może być trudny, ale wiemy też, że razem DAMY RADĘ!

Czytaj więcej: Klasa 7A

Do klasy uczęszcza 20 uczniów, w tym dwie nowe osoby: Julia i Daniel. We wrześniu wybraliśmy nowy samorząd klasowy: Kacper jest przewodniczącym, Paulina zastępcą, a Filip skarbnikiem.
Lubimy spędzać ze sobą czas, szczególnie wyjścia na zajęcia w plenerze dają nam dużo radości. W tym roku byliśmy w Kinie Meduza na warsztatach młodzieżowych na temat współczesnego świata i relacji międzyludzkich. Jeszcze w czerwcu pojechaliśmy na wycieczkę historyczną do Katowic, gdzie odwiedziliśmy nowoczesne Muzeum Śląskie. Wzięliśmy też udział w „Spotkaniu z przyrodą” na wyspie Bolko, gdzie razem z całą szkołą zdobywaliśmy wiedzę o astronomii.

Czytaj więcej: Klasa 7D

Dzień Kropki
W „Dniu Kropki” wszystkie klasy miały za zadanie przebrać się w ubrania z motywem w kropki. Klasa 7e miała pomysł - każdy z naszej klasy ponaklejał na siebie powycinane z papieru kropki o różnych kolorach. W ten dzień w szkole były robione zdjęcia przebranych osób. Byliśmy ostatnią klasą, której robiono zdjęcia. Udało nam się wygrać dla każdego słodki upominek. Nie spodziewaliśmy się wygranej. Na pewno wygraliśmy dzięki temu, że każdy z nas się zaangażował.

Czytaj więcej: Klasa 7E

Konferencja: „Zostań mistrzem w swoim zawodzie”
W październiku nasza klasa została zaproszona do udziału w konferencji: „Zostań mistrzem w swoim zawodzie”. W środę 20 października udaliśmy się do Miejskiego Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu. Na spotkaniu zaprezentowali się uczniowie szkół zawodowych oraz branżowych w Opolu. Opowiadali oni o placówkach, do których uczęszczają oraz o tym, jak nasze horyzonty się poszerzą, jeżeli zdecydujemy się uczęszczać do ich szkoły. Z pewnością dzięki temu wydarzeniu wiele osób z naszej klasy podjęło decyzję, gdzie chce dalej kontynuować naukę po szkole podstawowej.

Wyjście do teatru na sztukę: „Balladyna”
27 października nasza klasa wybrała się do Teatru Lalki i Aktora na sztukę „Balladyna”. Wywarła na nas bardzo pozytywne odczucia. Z pewnością ułatwi nam przyswojenie książkowej wersji „Balladyny”, którą będziemy wkrótce przerabiać na języku polskim. Wrażenia wywołane podczas spektaklu na pewno pozostaną jeszcze na długo w naszej pamięci.

Czytaj więcej: Klasa 8A

Dzień chłopaka 2021
23 września (czwartek) wybraliśmy się z klasą na kręgle do Szarej Willi. Było bardzo fajnie i miło spędziliśmy czas.
We wtorek 28 września na lekcji wychowawczej urządziłyśmy z dziewczynami małe przyjęcie dla chłopców. Podarowałyśmy im breloczki z ich imionami, które zrobiłyśmy własnoręcznie kilka dni wcześniej oraz zjedliśmy wszyscy ciasto. Potem graliśmy w kahoota na temat wiedzy o dziewczynach, były tam pytania, np. do czego służy bronzer czy zalotka.
Ogólnie te dwa dni były bardzo mile spędzone i myślę, że chłopaki je zapamiętają.

Czytaj więcej: Klasa 8B

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2024 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.