Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Aktualności

Dnia 10.11.2023 roku odbył się w Muzeum Śląska Opolskiego finał XIX Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej. Jury wyłoniło laureatów.
W kategorii klas IV-VI:

  • I miejsce Julia Śliwa PSP nr 24,
  • II miejsce Bianka Gorlewska PSP nr 2,
  • III miejsce Yaryna Smolska PSP nr 20.

W kategorii klas VII-VIII:

  • I miejsce Michał Pieczonka PSP nr 11,
  • II miejsce Magdalena Marciniak PSP nr 1,
  • III miejsce Karolina Popów PSP nr 29.

Gratulacje dla wszystkich uczestników i podziękowania dla opiekunów, którzy zasiadali w jury konkursu. Muzeum Śląska Opolskiego dziękujemy za patronat i wspaniałą atmosferę.

GALERIA ZDJĘĆ: KONKURS INFORMATYCZNY BÓBR 2023 (kliknij tutaj)

W dniach 16-17 listopada 43 uczniów w dwóch grupach wiekowych (Benjamin kl. IV-VI, Skrzat kl. I-III) zmagało się z zadaniami Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr. Koordynatorem konkursu była pani: Anna Wilk.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia analitycznego, algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Konkurs Bóbr przyczynia się również do wyrównania szans uczniów, którzy mają dostęp do komputera lub go nie mają oraz do stworzenia okazji do wymiany doświadczeń i wiedzy między uczniami i nauczycielami z różnych szkół z całego świata.

Zadania konkursowe:
W konkursie uczniowie otrzymają do rozwiązania 15-24 zadań (w zależności od grupy wiekowej). Uczestnicy zaczynają konkurs z danym kapitałem punktów, a następnie mogą otrzymać dodatkowe punkty lub je stracić, w zależności od udzielanych odpowiedzi.
Zadania są w formie testowej. Aby rozwiązać zadanie należy: wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności w interakcji z komputerem prowadzące do rozwiązania. Rozwiązania można poprawiać.
Zadania na ogół są związane z analizą i rozwiązaniem różnych sytuacji problemowych, które często są związane z innymi przedmiotami nauczania, takimi jak: język ojczysty, języki obce, geografia, historia, sztuka, technika, czy informatyka.

Poprawiono: 21 listopad 2023

W dniu 22 listopada (środa) obowiązującym kolorem ubrania będzie kolor żółty. Kto zechce może przyjść ubrany na żółto! Możecie wykonać żółte, uśmiechnięte buźki i nosić przyczepione do garderoby.

W dniu 14 listopada 2023 r. (wtorek) w sali gimnastycznej odbędzie się apel z okazji Święta Niepodległości:

  • 3 lekcja - uczniowie klas 1-4,
  • 4 lekcja - uczniowie klas 5-8.

W tym dniu uczniów obowiązuje strój galowy.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2023 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.