Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Nasze sukcesy

Po raz kolejny reprezentacja naszej szkoły została zaproszona do finału Konkursu o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół przy V PLO. Wynik dający kwalifikację do wojewódzkiego finału uzyskały Anna, Kinga i Zuzanna z klasy VIIIb dwujęzycznej. W finale wraz z 46 uczestnikami zmagały się z testem leksykalno-gramatycznym o wysokim stopniu trudności. Kinga uzyskała wynik dający jej piąte miejsce, do zwycięzcy brakowało tylko 4 punktów.

laureatki wojewodzkiego konkursu jzyka angielskiego 1 20210308 1580858012

Spośród uczniów i uczennic reprezentujących nasza szkołę w etapie gminnym Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, tylko Jadwiga i Natalia z VIIIb dwujęzycznej osiągnęły wynik co najmniej 85% - minimum dające kwalifikację do finału wojewódzkiego. Finał miał miejsce 17 lutego 2021 r. w auli Uniwersytetu Opolskiego. Test składał się z dwóch części: pisemnej, obejmującej zagadnienia leksykalne i gramatyczne, umiejętność czytania ze zrozumieniem i rozumienia ze słuchu oraz z części ustnej, w której trzeba było wykazać się umiejętnością swobodnej rozmowy na zadany temat i opisu obrazka. Dziewczyny udowodniły, że język angielski to dla nich „piece of cake” i uzyskały odpowiednio 92% i 90%. Teraz już mogą myśleć o wakacjach, gdyż tytuł laureata daje maksimum punktów w rekrutacji do szkoły średniej.

Z dumą informujemy, że dwoje naszych uczniów w mijającym tygodniu do tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dołożyło kolejny zaszczytny tytuł. Podopieczni nauczycieli języka angielskiego Magdalena Mikłuszka i Mikołaj Bartnicki znaleźli się w wąskim gronie 30 uczniów szkół podstawowych Opola, którzy otrzymali tytuł Opolskiego Orła nadawany przez prezydenta miasta za swoje osiągnięcia w konkursach. Gratulujemy uczniom, ich Rodzicom oraz nauczycielom.

 


Magdalena Mikłuszka – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego
Mikołaj Bartnicki – laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego


Miło nam poinformować, że dwoje naszych uczniów z klasy VIIIb dwujęzycznej Magdalena Mikłuszka i Mikołaj Bartnicki, uzyskali tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

20 czerwca 2018 r. w CKW w Opolu odbyła się XXII gala wręczenia Orłów Opolskich. W zaszczytnym gronie wyróżnionych uczniów i uczennic szkół podstawowych znaleźli się Magdalena Mikłuszka oraz Adam Szyszka, który okazał się być najlepszym uczniem opolskich szkół w tym roku szkolnym. Oboje otrzymali symboliczne piórko, dyplom, nagrodę rzeczową i gratulacje z rąk Prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. Uczniom klasy dwujęzycznej VIIb serdecznie gratulujemy tak prestiżowego wyróżnienia oraz życzymy dalszych sukcesów.


Adam Szyszka – laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego i Historycznego
Magdalena Mikłuszka – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

21 lutego 2018 r. piątka naszych uczniów reprezentowała szkołę podczas finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, który się odbył w Opolu w MDK. Podczas części pisemnej ponad 60 uczniów i uczennic z całego województwa zmagało się z problemami gramatyczno-leksykalnymi, musieli też się wykazać umiejętnością rozumienia ze słuchu. W części ustnej uczestnicy odpowiadali na pytania komisji i wypowiadali się na różne tematy z życia codziennego. W wyniku eliminacji trójka naszych uczniów uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Amelia Lizoń z klasy VIA oraz Magdalena Mikłuszka i Adam Szyszka z klasy VIIB dwujęzycznej osiągnęli wynik powyżej 85% punktów niezbędnych do zdobycia tytułu. Dwoje naszych uczniów Wiktoria Haczkiewicz oraz Mikołaj Bartnicki, oboje także z klasy VIIB, uzyskali tytuł finalisty plasując się tuż poniżej limitu.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2024 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Wszystkie prawa zastrzeżone.