Przedstawienie jasełkowe w naszej szkole to tradycja przedświąteczna. Tegoroczne zostały przygotowane przez uczniów klas 4a pod opieką S. Antoniny i nosiły tytuł: „Jasełka na strychu”.

„Jasełka na strychu” to inscenizacja, której akcja toczy się na poddaszu pewnego domu, do którego na Święta Bożego Narodzenia trafia Pola i Maks. Strych tego domu jest pełen staroci, wśród których znajdziemy wiklinową skrzynię, stary wieszak oraz fotel, „skrzydła anioła”, sianko, kije, „koronę” jak się okazuje, przedmioty te żyją, a do tego znają historię narodzenia Pańskiego, którą ze szczegółami opowiadają głównym bohaterom. W przedstawieniu tajemnica Bożego Narodzenia ukazana zostaje podwójnie: religijnie oraz poprzez niezwykłość wydarzeń. Widzowie zobaczyli przepełnione nastrojową muzyką biblijne sceny: zwiastowanie, poszukiwanie wolnej gospody i narodziny w stajence, a także przybycie pasterzy i króli.